Home / MotoGP / Danilo Petrucci wróci dopiero na GP Francji

Danilo Petrucci wróci dopiero na GP Francji

Danilo Petrucci

Danilo Petrucci nie zdąży wrócić do stawki MotoGP na GP Hiszpanii w Jerez de la Frontera. Włoch, który w Katarze próbował ścigać się z ziezagojonym jeszcze złamaniem dłoni, opuści więc w sumie cztery tegoroczne rundy MotoGP.

Ambicja Włocha obróciła się przeciwko niemu: na treningach na Losail ręka ponownie została uszkodzona i konieczna była kolejna operacja. Menedżer zespołu – Francesco Guidotti – potwierdził, że zobaczymy jednak zawodnika Pramac podczas GP Francji na Le Mans.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Przed pierwszym wyścigiem było zbyt wiele entuzjazmu i chęci startu, więc teraz lepiej być ostrożnym. Ryzyko mogłoby być zbyt duże.” – powiedział. “Nie zdziwcie się, jeśli nie zobaczycie go w Jerez.”

Za Petrucciego startuje obecnie Michele Pirro, wieloletni tester marki Ducati.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: gpone.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
119 zapytań w 0,477 sek