Home / MotoGP / Dovizioso: Czuję się źle z tym rezultatem

Dovizioso: Czuję się źle z tym rezultatem

Andrea Dovizioso

Andrea Dovizioso, który przez kilku zawodników typowany był na dziewiątego różnego zwycięzcę ostatnich dziewięciu wyścigów , niedzielne zmagania ukończył na dalekiej jedenastej pozycji. Za nim uplasował się Michele Pirro, który zastępuje kontuzjowanego Andreę Iannone.

Dovizioso nie jest zadowolony z osiągniętego wyniku. Podkreśla, że wraz z zespołem pracował bardzo ciężko przez cały weekend, by podczas wyścigu zademonstrować efekt ich wspólnej pracy. Według Włocha zdobyta lokata nie jest współmierna do trudu, jaki podczas całej hiszpańskiej rundy podjął zespół Ducati.

Sobota zwiastowała dobry rezultat, który Dovizioso chciał osiągnąć w niedzielę. Dobre tempo wyścigowe wypracowane podczas drugiego dnia zmagań oraz zakwalifikowanie się w drugim rzędzie pozwalały Włochowi myśleć o podium. Rozgrzewka tylko utwierdziła go w tym przekonaniu.

“Czuję się źle z tym rezultatem, ponieważ nieźle pracowaliśmy przez weekend. Po bardzo dobrej sobocie, podczas której odnaleźliśmy świetne tempo wyścigowe, i zakwalifikowaniu się w drugim rzędzie z czwartym najszybszym czasem, byłem pewien tego, że możemy powalczyć o podium. Podczas rozgrzewki potwierdziliśmy, że znajdowaliśmy się na tym samym konkurencyjnym poziomie i byliśmy gotowi na to, by osiągnąć dobry rezultat podczas wyścigu.” – powiedział rozczarowany Dovizioso.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Kierowca Ducati wystartował całkiem dobrze jednak po czterech okrążeniach pojawiły się problemy z oponami, co zmusiło Włocha do uspokojenia jazdy. To stało się powodem utraty wielu pozycji.

“Niestety po czterech okrążeniach przednia opona zaczęła tracić przyczepność, tworząc tym samym szereg problemów. Wtedy zacząłem odczuwać silne wibracje. Oczywiście musiałem zwolnić, zwłaszcza z tego powodu, że byliśmy zaniepokojeni sytuacją i utraciliśmy wiele pozycji na kilku ostatnich kółkach.” – dodał Włoch.

“Teraz musimy rozważyć i zrozumieć całą sprawę razem z firmą Michelin. Faktem pozostaje to, że świetnie pracowaliśmy w ciągu weekendu, a ukończenie wyścigu na jedenastym miejscu jest dla mnie wielce rozczarowujące.” – zakończył kierowca Ducati.

Andrea Dovizioso zajmuje 7. miejsce w klasyfikacji generalnej, a na swoim koncie posiada 104 punkty. Wyprzedza on o 8 „oczek” swojego zespołowego kolegę, Andreę Iannone. Natomiast do poprzedzającego go Cala Crutchlowa traci tylko 1 punkcik.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motogp.com

AUTOR: Marta Stachura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
120 zapytań w 0,396 sek