Home / MotoGP / Dovizioso: Ducati najwolniejsze w środku zakrętu

Dovizioso: Ducati najwolniejsze w środku zakrętu

Andrea Dovizioso nie chce wyciągać zbyt daleko idących wniosków w trakcie trzech pierwszych wyścigów MotoGP w tym roku. Włoch zauważył, że jego motocykl Ducati jest najwolniejszym w stawce pośrodku zakrętu. #04 uważa, że tegoroczny rozkład sił będzie widoczy dopiero przynajmniej od piątej rundy, czyli GP Francji.

Zdaniem Doviego, GP Kataru, Argentyny i Ameryk rozgrywane są na specyficznych torach i dopiero w Europie, gdy przyjdzie do rywalizacji w Jerez i Le Mans, będzie można powiedzieć coś konkretnego o sile zespołów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Tor w Katarze jest bardzo dziwny, więc musimy poczekać co najmniej do Le Mans, ponieważ dwie następne rundy także będą się odbywały na dziwnych obiektach. Ale z tego co możemy zauważyć do tej pory, wygląda na to, że wszyscy są bliżej siebie niż wcześniej. To oznacza, że jeżeli masz słaby weekend, to tracisz więcej punktów. Dlatego musimy twardo stąpać po ziemi i kontynuować pracę.” – powiedział Andrea Dovizioso.

“Mamy trochę pozytywnych stron, ale w środku zakrętu nasz motocykl jest najwolniejszy. Wciąż mamy bardzo dobre przyspieszenie i moc na prostej, a to daje – kiedy masz dobre opony i pasujący nam tor – możliwość zrobienia różnicy.” – dodał Włoch. “Ale jeśli chodzi o całość 19 wyścigów to moim zdaniem wciąż trochę nam brakuje. Ale nie mam pewności, ponieważ trudno zrozumieć, w jakiej formie jest Honda. Wygląda na to, że są nieco lepsi niż rok temu. Mają więcej mocy, ale musimy poczekać na wyścig w innych warunkach.”

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Dovizioso wygra GP Argentyny albo GP Ameryk?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Czyli wychodzi na to, że więcej torów dziwnych niż normalnych. Czyli dziwność powinna stać się obowiązującą normą :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
172 zapytań w 0,527 sek