Home / MotoGP / Dovizioso: Marquez może walczyć o zwycięstwo na każdym torze

Dovizioso: Marquez może walczyć o zwycięstwo na każdym torze

Andrea Dovizioso przyznał, że jego zdaniem Marc Marquez ma nad nim taką przewagę, że na praktycznie każdym torze może pokusić się o zwycięstwo. Zawodnik Ducati nie ma takiego komfortu i wciąż jest przed nim wiele torów, na których charakterystyka motocykla niezbyt pozwala na walkę o najwyższe cele. Tak było w Jerez de la Frontera. To już 12 lat bez podium Dovizioso na tym torze.

“Kiedy mamy problemy, możemy być na czwartym miejscu. To dobrze, ale niewystarczająco. Trochę jestem tym rozczarowany. Myślę, że Marc jest na tyle silny, że może walczyć o zwycięstwo albo przynajmniej podium w każdy wyścigu, nawet jeśli tory nie są dla niego zbyt odpowiednie. To strona, z której nie jestem zbyt zadowolony.” – powiedział Andrea Dovizioso.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Naszym celem było w Jerez podium i nie udało się tego dokonać. To niedobrze. Inna negatywna strona to potwierdzenie naszej prędkości w szybkich zakrętach. Miałem problemy na początku wyścigu, nie mogłem utrzymać szybkości.” – dodał Włoch.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
163 zapytań w 0,518 sek