Home / MotoGP / Ducati potwierdziło Petrucciego na 2020 rok!

Ducati potwierdziło Petrucciego na 2020 rok!

Fabryczny zespół Ducati potwierdził, że w przyszłym sezonie obok Andrei Dovizioso dalej startować będzie Danilo Petrucci, mający do tej pory tylko umowę na 2019 rok. Włoch wygrał niedawno swoje domowe grand prix na Mugello, do tego w poprzednich wyścigach zaczął gromadzić duże ilości punktów i regularnie stawać na podium.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że dalej będę z Ducati w przyszłym roku. To było celem od początku tego etapu, ponieważ od razu panowała między nami świetna chemia. W pierwszej połowie sezonu progresywnie zwiększa się nasza konkurencyjność – dwa miejsca na podium i niezapomniane zwycięstwo. Przedłużenie umowy jeszcze przed przerwą wakacyjną sprawia, że jeszcze pewniej czuję się na przyszłość.” – powiedział Danilo Petrucci.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Włoch zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu – mając tylko osiem oczek mniej od Andrei Dovizioso, którego miał jedynie wspomagać w walce o tytuł mistrza świata. Liderujący w stawce MotoGP Marc Marquez ma 52 punkty więcej.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
154 zapytań w 0,640 sek