Home / MotoGP / Espargaro niezdolny do jazdy. Bez Repsol Hondy w Walencji

Espargaro niezdolny do jazdy. Bez Repsol Hondy w Walencji

Zespół Repsol Hondy nie weźmie udziału w finałowym wyścigu sezonu 2021 w Walencji. Po tym jak wstrząsu mózgu w trakcie treningu doznał Marc Marquez, u którego później zdiagnozowano jeszcze nawrót podwójnego widzenia, w sobotę kontuzji doznał drugi zawodnik tej ekipy, Pol Espargaro. Repsol Honda miała świetną ostatnią część sezonu, bowiem jeszcze dwa wyścigi wstecz obaj ci zawodnicy zdobyli dublet.

Pol Espargaro przewrócił się w 3. treningu, upadając mocno w #13 zakręcie, odnosząc kilka drobnych urazów – objawiających się głównie silnym bólem – nie doszło bowiem do złamań. Początkowo był wyłączony z jazdy tylko w sobotę, a więc opuścił kwalifikacje. Jednak potem, po wizycie w szpitalu, uznano że zamiast ryzykować poważniejsze kontuzje w trakcie jazdy ze środkami przeciwbólowymi, lepiej jest skupić się na posezonowych testach.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Z testów wyłączony jest już Marquez, który na pewno nie weźmie udziału w jazdach w Jerez. Gdyby zabrakło tam drugiego zawodnika z zespołu fabrycznego, byłaby to ogromna strata dla Hondy. Japońska marka ma bardzo trudny sezon – poza znakomitą jazdą Marqueza i pojedynczym podium Espargaro, żaden inny zawodnik nie dał rady stanąć na podium. Nadzieją na poprawę sytuacji jest nowy motocykl, który ma być dużo łatwiejszy do opanowania, nie tylko przez Marqueza.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. bardzo szkoda, jeden z teamów Vale nie pojedzie w ostatnim jego wyścigu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
160 zapytań w 1,210 sek