Home / MotoGP / Hernandez po operacji

Hernandez po operacji

Yonny Hernandez idąc śladami niektórych swoich rywali, poddał się w trakcie zimowej przerwy od ścigania, operacji uszkodzonego w trakcie sezonu nadgarstka.

23’latek z Kolumbii lewy nadgarstek uszkodził jeszcze w sierpniu, podczas rundy o Grand Prix Czech na torze Brno. Niedługo po wywrotce operację przeprowadził w Madrycie doktor Angel Villamor. Z tego powodu Yonny zmuszony był opuścić aż trzy rundy, zanim powrócił do ścigania. W tym tygodniu z kolei zabieg, podczas którego „naprawiono” rozerwane podczas czeskiego wypadku więzadła, wykonał słynny doktor Xavier Mir.

 

Dwa poprzednie sezony #68 spędził w klasie Moto2 w zespole BQR. Jego wyniki nie były jednak zbyt dobre, gdyż w 2010 najlepszym finiszem było wywalczone dziesiąte miejsce najpierw w Jerez de la Frontera, a potem na Sachsenringu. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zajął on dwudzieste pierwsze miejsce, a w niedawno zakończonym cyklu zmagań był dziewiętnasty. W 2011 roku jednak dwukrotnie dojeżdżał on do mety na pozycji numer sześć – najpierw w Niemczech, a potem na zakończenie sezonu w Walencji.

 

W kolejnym cyklu zmagań Hernandez jeździć będzie tymczasem w klasie MotoGP, gdzie nadal współpracować będzie z zespołem By Queroseno Racing. Do swojej dyspozycji dostanie on motocykl zgodny z nowymi przepisami CRT. Maszyna Yonny’ego opierać się będzie na ramie marki FTR oraz silniku Kawasaki. Prawdopodobnie też za swojego team-partnera Kolumbijczyk będzie miał Hiszpana Ivana Silvę.

 

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
128 zapytań w 0,383 sek