Home / MotoGP / Katar nie otworzy sezonu 2023

Katar nie otworzy sezonu 2023

W przyszłym roku inny wyścig otworzy sezon – nie będzie to już GP Kataru na Losail. Obiekt musi przejść modyfikacje, i nie odbędzie się to na czas, by móc ugościć zawodników MotoGP już w marcu.

Tor Losail ma kontrakt na wyścigi MotoGP aż do przynajmniej 2031 roku. Od 2007 roku zawsze otwierał sezon, nawet w sezonach „pandemicznych” – choć w 2020 roku odbyły się wyłącznie eliminacje Moto2 i Moto3.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na razie nie wiadomo, który tor mógłby zastąpić Losail jako otwarcie sezonu 2023. Nie ma większych szans, by było to GP Australii, gdyż powodowałoby to kolizje terminów z innymi wyścigami.

W gronie wyścigów potencjalnie branych pod uwagę może być za to GP Indonezji lub GP Malezji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Co to za modyfikacje, że będą trwać tak długo? :D
    Szkoda, bo nocne GP Kataru ma swój urok. Szkoda że jest tylko jeden taki wyścig w kalendarzu.

    • Będą przebudowywać padok i budynki wokół padoku – runda nie znika z kalendarza, jest przełożona jednorazowo na jesień i dalej będzie to wyścig przy sztucznym oświetleniu, to się nie zmieni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
155 zapytań w 1,322 sek