Home / MotoGP / KTM i Petronas krytykują Hondę za nieuzasadnioną przewagę

KTM i Petronas krytykują Hondę za nieuzasadnioną przewagę

Zespół Petronas Yamahy dołączył do KTM w krytyce dotyczącej podwójnej roli Stefana Bradla jako zawodnika wyścigowego i testowego dla Repsol Hondy. Niemiec w zeszłym roku wziął udział w 12 z 14 wyścigów, gdy zastępował kontuzjowanego Marca Marqueza, korzystając jednocześnie z przywilejów jako zawodnik testowy HRC.

Do tych przywilejów należy test motocyklem MotoGP na torze w Portimao na miesiąc zanim odbył się tam pierwszy wyścig MotoGP. Niemiec jeździł tam ponownie w okresie międzysezonowym mimo, że szanse na to, że znowu będzie zawodnikiem wyścigowym, nie są zbyt duże.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Szef KTM Pit Beirer mówił, że jest to nie w porządku, bowiem Honda nie jest producentem, który ma przywileje. Jego zdaniem stowarzyszenie producentów MSMA powinno przemyśleć wprowadzenie przepisów w tym temacie. W podobnym tonie wypowiedział się Johan Stigefelt z Petronas Yamahy.

“Uważam że to nie w porządku, że ma on tyle testów i jednocześnie bierze udział w wyścigach. Powinniśmy to wspólnie ocenić.” – przyznał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Redakcja

komentarzy 6

  1. Z jednej strony Panowie mają trochę racji, a z drugiej strony nawet jeśli większa liczba testów miała Hondzie pomóc, to nie było tego widać w wynikach, więc raczej nie ma tematu.

  2. Zal dupe sciska nie wiem o co….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
131 zapytań w 0,480 sek