Home / MotoGP / KTM jeszcze poszukuje możliwości poprawy

KTM jeszcze poszukuje możliwości poprawy

Zespół Red Bull KTM Factory Racing odbył trzydniowe testy na torze Sepang International Circuit w Malezji, aby przygotować się do sezonu MotoGP 2023. Brad Binder zajął 14. miejsce, a nowy nabytek, Jack Miller, był 18. W trakcie testów, ekipa KTM Factory Racing przetestowała wiele konfiguracji dla motocykla KTM RC16. Mimo, że warunki atmosferyczne nie były najlepsze, zespół był w stanie zebrać sporo informacji na temat motocykla. Na koniec testów, Brad Binder był mniej niż sekundę za liderem, a Jack Miller kontynuował adaptację do nowego motocykla. 

Brad Binder: „Przebrnęliśmy przez wiele różnych nowych rzeczy, wiele różnych części i ostatniego dnia mieliśmy za każdym razem coś nowego, gdy opuszczaliśmy pitlane. Zbieraliśmy więc wiele informacji i danych dla inżynierów do przetworzenia. Myślę, że zawęziliśmy nasze opcje dość znacznie i zbliżamy się do pakietu, z którym rozpoczniemy sezon. Moim celem w Portimao jest kontynuowanie tego procesu i chcę rozpocząć pierwsze grand prix z najlepszą możliwą kombinacją całego nowego materiału, który do tej pory wypróbowaliśmy. Chłopcy ciężko pracowali, aby zrobić jak najwięcej. Mieliśmy dobrze spędzony czas na torze i jak na razie, jest dobrze.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jack Miller: „Ostatniego dnia osiągnęliśmy punkt, gdzie robiliśmy dobre postępy w konfiguracji i szukaliśmy sposobu, jak poczuć się bardziej komfortowo. Kontynuowaliśmy dostosowywanie geometrii, a ostatnie ustawienia pozwoliły mi czuć się dobrze na zużytych oponach. Byłem bardzo zadowolony z nowego silnika i coraz lepiej rozumiem motocykl i to, czego od niego potrzebuję. To jest proces. Będziemy kontynuować go w Portimao i myślę, że wykonaliśmy tutaj w Malezji jak najwięcej pracy.”

Francesco Guidotti, menadżer zespołu Red Bull KTM Factory Racing: „Wykonaliśmy tutaj ogromną ilość pracy, a każdy zaangażowany w nią włożył niesamowity wysiłek. Zebraliśmy wszystkie możliwe informacje i musimy kontynuować pracę tak ciężko, jak to tylko możliwe w następnych tygodniach, aby znaleźć kolejny krok dla drugiego testu w Portugalii. Chcielibyśmy znaleźć jeszcze kilka dziesiątych sekundy. Mieliśmy wystarczającą ilość opon, aby pracować nad konfiguracją motocykla, ale nie tak dużo w zakresie rozwoju motocykla, ponieważ byliśmy ograniczeni do krótkich przebiegów, a pogoda nie pomagała, szczególnie drugiego dnia. W każdym razie, dajemy z siebie wszystko, aby dać naszym zawodnikom najlepszy możliwy pakiet, więc jesteśmy zadowoleni, ale wiemy, że nadal możemy zrobić więcej.”

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
156 zapytań w 1,263 sek