Home / MotoGP / Lorenzo: Rossi poprawia czasy, korzystając z moich ustawień

Lorenzo: Rossi poprawia czasy, korzystając z moich ustawień

Valentino Rossi

Jorge Lorenzo ujawnił, że poprawy czasów Valentino Rossiego w trakcie weekendu na Circuit of the Americas są zasługą tego, że Włoch korzystał nie tylko danych dotyczących ustawień jego motocykla, ale również tego, jak zmieniane są biegi w poszczególnych zakrętach toru w Austin.

Przykładowo, w trakcie piątkowych treningów Lorenzo wyraźnie szybko zmieniał biegi na wyjściu z zakrętu #1, by odpowiednio zmieścić się w zakręt #2, a w konsekwencji utrzymać wyższe obroty w dalszej sekcji w prawo, lekko opadającej w dół. Zdaniem Hiszpana, tego rodzaju różnice w jeździe miały przełożenie na czasy okrążeń.

“Valentino miał problem z zejściem do czasów 2min 04s. Ale dostęp do tych danych pomógł mu w dużej poprawie, tak jak wielokrotnie działo się to w zeszłym roku.” – przyznał Jorge Lorenzo podczas dalszej części weekendu w USA.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Nie tylko korzysta z moich danych podczas ustawiania motocykla, ale nawet kopiuje mój dobór biegów na zakręty. Jest jak jest, i nie można tego zmienić.” – dodał #99.

Lorenzo został zapytany, czy swobodny przepływ danych będzie możliwy również wtedy, gdyby Hiszpan trafił ostatecznie do Ducati. Mistrz świata nie ujawnił jednak żadnej informacji na temat kolejnego sezonu. “Nie wiem, co będzie się działo w przyszłości. Teraz sytuacja jest właśnie taka.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 14

  1. niech idzie do ducati i będzie po problemie
    ciekaw jestem czemu vr46 nie kopiował wszystkiego, łącznie z glebą

    p.s. chyba za zimno się zrobiło dla jl99 stad ta nieudana rozgrzewka

  2. Nawet jeśli to prawda, to co z tego? Taka jest ich polityka i dzięki temu rosną ich szanse na zdobycie mistrzostwa wśród zespołów.

  3. Nie ma drugiego tak zalosnego i płaczliwego zawodnika w MotoGP jak lorenzo.

  4. Ja prawdę mówiąc w ogóle tego nie rozumiem. Są kurde zespołem czy nie? Jak są to się wymieniają danymi i koniec – powinno to być w jakimś regulaminie napisane i po sprawie. Pedrosa też korzysta z ustawień MM i jest spokój. A te dwa głąby z Yamahy są siebie warci – obaj się kopią i obaj są żałośni, bo obaj mają problemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 0,612 sek