Home / MotoGP / Loris Baz kierowcą Avintia Ducati w sezonie 2016

Loris Baz kierowcą Avintia Ducati w sezonie 2016

Loris Baz w Jerez © Nelly Pluto

Wyjaśniła się przyszłość Lorisa Baza. Francuz podpisał umowę z hiszpańskim zespołem Avintia Ducati, który będzie reprezentować w sezonie 2016.

22-latek będzie partnerem zespołowym aktualnego kierowcy tej ekipy, Hiszpana Hectora Barbery. W tym roku Francuz jest debiutantem i ściga się we szwajcarskim teamie Forward Racing. Na motocyklu Yamahy Baz dotąd siedmiokrotnie sięgał po punkty i z dwudziestoma ośmioma oczkami plasuje się na 15. miejscu (pierwszym w klasie „Open”, przed Barberą). Najlepszy wynik odnotował w zmiennych warunkach, podczas deszczowego GP San Marino, gdzie dojechał na czwartej pozycji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zanim Francuz trafił do klasy królewskiej, ścigał się w wyścigach motocykli seryjnych. W 2008 roku zdobył tytuł mistrzowski w Pucharze Europy Superstock 600. Następnie ścigał się w serii Superstock 1000, gdzie kilkakrotnie stanął na podium. W 2012 roku zadebiutował w Mistrzostwach Świata Superbike’ów, podczas rundy na torze Donington Park (zastąpił wtedy Hiszpana Sergio Gadeę). W ciągu niecałych trzech lat współpracy z fabrycznym zespołem Kawasaki czternastokrotnie meldował się w czołowej trójce, w tym dwukrotnie na najwyższym jego stopniu (w obu przypadkach były to wyścigi w Wielkiej Brytanii, na Silverstone). Sezon 2014 zakończył na najlepszym w karierze 5. miejscu, z dorobkiem 311 punktów. Zasłynął ze zignorowania polecenia zespołowego japońskiej stajni, która prosiła go o oddanie pozycji broniącemu tytułu Brytyjczykowi Tomowi Sykes’owi, podczas ostatniej rundy sezonu w Katarze. W efekcie mistrzem świata został jego rodak Sylvain Guintoli, który reprezentował Aprilię.

W przyszłym sezonie nie będzie już klasy „Open” i wszyscy będą mieli do dyspozycji klasyczny prototyp. Do końca obecnego roku pozostały cztery wyścigi.

źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Mefisto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
128 zapytań w 1,170 sek