Home / MotoGP / Marquez i testy trzech różnych motocykli

Marquez i testy trzech różnych motocykli

Marc Marquez

Dwukrotny mistrz świata MotoGP Marc Marquez był pierwszego dnia testów w Malezji wyjątkowo zapracowany, ale ostatecznie i tak wykręcił najlepszy czas. Praca jaką musiał wykonać była dość nietypowa: Hiszpan miał za zadanie wybrać motocykl, na jakim będzie kontynuować testy w kolejnych dniach.

Repsol Honda zabrała do Malezji różne wersje motocykla. Najpierw Marquez dosiadał starej maszyny z 2014 roku, by potem wsiąść na tę z posezonowych testów w Walencji i w końcu na zupełnie nową konstrukcję.

“Dzisiaj testowaliśmy trzy motocykle. Jeden był zeszłoroczny, kolejny z Walencji (listopadowe testy – red.), a trzeci to nowa maszyna – kompromis pomiędzy motocyklem z Walencji a zeszłorocznym. Po przerwie wakacyjnej sprawdzanie trzech różnych maszyn było trudne. Ale ostatecznie wybrałem nowy motocykl – ten kompromisowy.” – powiedział Marquez po testach.

Kliknij, aby pominąć reklamy
“Czuję się dobrze. Wciąż musimy wiele poprawić i wiele rzeczy spróbować. Więc będziemy skoncentrowani. Ale celem na dziś było głównie wybranie motocykla do pracy w dwóch kolejnych dniach.” – dodał Hiszpan.

Zapytany dlaczego preferował akurat ten wybrany motocykl, Marquez odpowiedział: “W motocyklu z Walencji lubiłem pewność, jaką dawał przód. Ale traciliśmy na nim podczas hamowania. Poprosiłem więc Hondę, by umożliwiła takie hamowanie, jak w zeszłorocznej maszynie. Wykonali dobrą robotę, ponieważ w nowym motocyklu czuć punkt hamowania dokładnie tak samo.”

Marquez na czoło tabeli wysforował się dopiero na przedostatnim okrążeniu: “W końcu zdecydowałem się założyć świeże opony by zobaczyć, gdzie jestem na nowym ogumieniu i najlepszym kompromisowym motocyklu. I zobaczyłem, że wszystko jest w porządku.”

Co zatem Marquez sądzi o potencjalnie największych rywalach, czyli zespole Yamahy? “W końcu poprzedniego sezonu Yamaha była bardzo mocna, więc tu też są mocni. Ale to dobre dla mistrzostw, prawda? Dwaj producenci, walczący o tytuł. Także Ducati jest szybkie ze starym motocyklem, ale pierwszy dzień testów to zawsze znaki zapytania.”

Źródło: crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
114 zapytań w 0,345 sek