Home / MotoGP / Marquez: Presja pomaga mi utrzymać koncentrację

Marquez: Presja pomaga mi utrzymać koncentrację

marquez

Mistrz Świata MotoGP Marc Marquez nie ukrywa, że po zdobyciu tytułu na torze Motegi w Japonii trochę się rozluźnił i miał pewne zaburzenia koncentracji, co przełożyło się na wyniki w Australii i Malezji. Jednak podczas domowej rundy w Walencji, Marquez będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony, kończąc sezon w takim stylu w jakim wymaga się od Mistrza Świata.

#93 upadł w wyścigu na torze Phillip Island w momencie, gdy był na prowadzeniu. Natomiast w ostatniej rundzie o GP Malezji, Marquez przywiózł zaledwie pięć oczek za jedenaste miejsce, również zaliczając upadek. Jak sam przyznaje, ostatni wyścig sezonu to wyścig, na który nie potrzeba specjalnej motywacji.

„Te dwa ostatnie wyścigi nie były najlepszym sposobem, aby świętować tytuł. Jednak wygląda na to, że potrzebuje dodatkowej presji, aby być ciągle skoncentrowanym tak jak miało to miejsce we wszystkich wyścigach, kiedy walczyłem o tytuł.”

„Lubię ten tor i postaram się dać z siebie wszystko. Dwa ostatnie wyścigi nie skończyły się tak dobrze, jednak nasza wydajność była bardzo dobra. W Walencji jest zawsze świetnie i nikt nie ma w tym roku żadnej dodatkowej presji, więc mniej lub bardziej, ale wszyscy będą naciskać na sto procent, a my czekamy na taką pogodę jak dzisiaj.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Już po niedzielnym wyścigu i wieczornej gali, zawodnicy powrócą na tor we wtorek i środę. Odbędą się testy rozpoczynające przygotowania do sezonu 2017, jednak Marquez stara się koncentrować na najbliższym weekendzie wyścigowym.

„We wtorek i środę rozpoczniemy sezon 2017 i musimy być skoncentrowani, aby spróbować poprawić nasz motocykl, bo wydaje mi się, że mamy wiele rzeczy, które możemy poprawić. Musimy tylko znaleźć sposób. Nie chcę już mówić o testach, ponieważ chce się skoncentrować na wyścigu w ten weekend, dopiero w poniedziałek będziemy mogli porozmawiać o testach, jednak oczywiste jest, że chcemy dobrze zacząć przygotowania do sezonu 2017.” – zakończył Marc Marquez

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: crash.net

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Miłośnik motorsportu. Zaczynając od czterech kółek i kartingu, zatrzymując się na pasji do wyścigów motocyklowych. Pomimo 24-lat na karku, serię MotoGP śledzę od początku XXI wieku. Na portalu MOTOGP.PL redaguję od roku 2015.

Komentarze: 1

  1. Presja = motywacja = koncentracja = zwycięstwo

    Stary dobry przepis na sukces w każdej dziedzinie – należy tylko jeszcze dodać że całość posypać należy dużą dawką “szczęścia”. To takie proste że aż trudne :-))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 0,423 sek