Home / MotoGP / Nie będzie nowej-starej przedniej opony Michelin

Nie będzie nowej-starej przedniej opony Michelin

Zawodnicy MotoGP zgodzili się, by Michelin nie starał się za wszelką cenę przywieźć dodatkowych, zeszłorocznych miękkich przednich opon, o sztywniejszej niż w tym roku konstrukcji. Strajki na lotniskach w Argentynie spowodowały opóźnienia i opony nie były dostępne w piątek.

W sobotę warunki były już inne i zawodnicy musieli zmagać się z deszczem, a więc dodatkowy, czwarty typ opon nie zostałby sprawdzony przed wyścigiem.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Nie jest to dobra informacja zwłaszcza dla Valentino Rossiego, który póki co nie potrafi sobie poradzić na nowym motocyklu z bardziej miękkimi mieszankami.

Michelin miał zabrać do Argentyny w ostatniej chwili 69 dodatkowych miękkich opon starego typu, po trzy na każdego zawodnika, jednak kłopoty na lotniskach uniemożliwiły to. Na niedzielę prognozowana jest dobra pogoda, zawodnicy będą więc musieli wybierać z trzech tradycyjnych opon przednich.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
114 zapytań w 0,405 sek