Home / MotoGP / OFICJALNIE: Aldeguer na Ducati w MotoGP w 2025

OFICJALNIE: Aldeguer na Ducati w MotoGP w 2025

Plotki z Bolonii się potwierdziły! Fermin Aldeguer dołączy w przyszłym roku do Ducati w klasie MotoGP! 18-latek podpisał z włoską marką dwuletnią umowę, z możliwością przedłużenia jej o kolejne dwa sezony. Hiszpan przykuł uwagę zespołów klasy królewskiej po wygraniu czterech z rzędu wyścigów Moto2, na koniec ostatniego sezonu. Pomimo słabego otwierającego sezon wyścigu w Katarze, #54 wciąż jest uznawany za głównego faworyta do tytułu mistrzowskiego klasy pośredniej.

Ducati nie podało informacji który zespół zasili Aldeguer, lecz ostatnie wieści wskazują na to, by miał zastąpić swojego dobrego przyjaciela – Jorge Martina – w Pramacu. To oznaczałoby, że wschodząca gwiazda z Hiszpanii już w debiutanckim sezonie dosiadłaby motocykla Ducati w fabrycznej specyfikacji. Jeśli Acosta nie wygra wyścigu w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, Aldeguer najprawdopodobniej stanie przed szansą zostania najmłodszym zwycięzcą w historii klasy królewskiej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Luigi Dall’Igna (Menedżer generalny Ducati Corse): „Chciałbym serdecznie powitać Fermína w rodzinie Ducati, nie możemy się doczekać, aż zobaczymy go na naszym Desmosedici GP. Jestem zachwycony tą umową, ponieważ Aldeguer jest jednym z najsilniejszych zawodników nowej generacji MotoGP. Przez ostatnie kilka lat śledziliśmy jego ewolucję; a w ostatnim sezonie pokazał niesamowitą prędkość. To bardzo młody chłopak z potencjałem i cechami, które wróżą mu dobrą karierę, więc zapewnimy mu całe wsparcie techniczne, aby pomóc mu się rozwijać.”

Fermin Aldeguer: „Jestem zachwycony, że mam taką możliwość; dzięki Ducati zrealizuję marzenie, do którego dążę od dzieciństwa. Nadszedł czas, aby zrobić duży krok i rywalizować z najlepszymi zawodnikami na świecie, a co więcej, będę to robił na najlepszym motocyklu w stawce. Chcę wyrazić moją wdzięczność Ducati, zwłaszcza Gigi Dall’Igni, za wiarę we mnie od początku naszych rozmów. Chciałbym podziękować Luce Boscoscuro za wszystko, czym się dzieliliśmy i za to, co nas czeka w tym roku. Jestem także wdzięczny mojej rodzinie, mojemu menadżerowi, Hectorowi Faubelowi, i każdemu, kto w taki czy inny sposób przyczynił się do mojej drogi w to miejsce. Teraz, gdy wiem, co przyniesie przyszłość, czas skupić się wyłącznie na tym sezonie, gdzie stoję przed poważnym wyzwaniem w Moto2. Dam z siebie wszystko, aby odejść z tej kategorii z podniesioną głową, dążąc do jak najlepszego wyniku przed wyruszeniem w nową przygodę w MotoGP.”

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

komentarzy 17

  1. żeby się teraz nie okazało, że forma spadnie i chłopak przygaśnie 😏

  2. no i to jest ta włoska robota. Wczoraj Tardocci prawi miłe słówka mrugając okiem do MM a dziś daje fabryczne Ducati Aldegeuerze a miejsce w Lenovo Martinowi. Mnie to nie dziwi ale są tacy którzy wciąż wierzą że Ducati planuje pozyskać starego mistrza do fabryki. Nie planuje i każdy kto ma otwarte oczy to widzi.

  3. Tak się Ducati i Tardocci napinają , żeby się nie zdziwił jak mu KTM zwinie Martina, M.Marqueza i razem z Binderem i Acostą w 2025 dadzą czadu i zgarną mistrzostwo. A może nawet w tym sezonie ?

    • Martin raczej odchodzi, jeszcze tylko zniechęcić Marqueza i potem zostać tylko z „kosmitą” Peco jak Himilsbach z angielskim.

  4. Martin owszem odejdzie z Pramaca ale nie z Ducati. Obie strony za dużo mają do stracenia. Po prostu zamieni się miejscami z Bastianinim. Przecież już były do tego przymiarki w zeszłym sezonie.

  5. Ducati, jak widać, zabezpiecza się zawczasu. Żeby tylko Fermin za bardzo się nie podpalił. W Katarze nie ogarnął opon, ale to kwestia czasu, zanim je ogarnie. Nadal jest faworytem do majstra w Moto2. A dobrze by było, gdyby przyszedł do MotoGP jako czempion.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 1,918 sek