Home / MotoGP / OFICJALNIE: GP Kataru nie otworzy sezonu pierwszy raz od 2006 roku

OFICJALNIE: GP Kataru nie otworzy sezonu pierwszy raz od 2006 roku

Oficjalnie już wiadomo, że pierwszą rundą przyszłorocznego sezonu MotoGP będzie GP Portugalii pod koniec marca. Runda na torze Lusail w Katarze musiała zostać przesunięta z powodu prac na obiekcie. Tym samym pierwszy raz od 2006 roku sezon grand prix rozpocznie się na innym torze.

O utracie miejsca na samym początku kalendarza przez Lusail było wiadomo już od dawna. Katar otwierał sezon za każdym razem od roku 2007. Początkowo przy dziennym świetne, ale już w 2008 roku pierwszy raz wyścig ten odbył się przy sztucznym oświetleniu. Nawet w sezonie pandemicznym 2020 sezon ruszył w Katarze, jednak wtedy udało się rozegrać tylko wyścigi w klasach Moto3 i Moto2.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Sezon 2023 ruszy w dniach 24-26 marca, i będzie to GP Portugalii na torze Portimao. Także ostatnie przedsezonowe testy odbędą się na tym obiekcie. Poprzednim razem sezon zaczynał się w Europie właśnie we wspomnianym 2006 roku – było to GP Hiszpanii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Losail jak coś

  2. Strasznie późno się sezon zacznie… pod tym względem jestem niezadowolony

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
166 zapytań w 1,437 sek