Home / MotoGP / OFICJALNIE: Luca Marini w Repsol Hondzie

OFICJALNIE: Luca Marini w Repsol Hondzie

Wiadomość na którą czekaliśmy już od kilku tygodni, a od soboty byliśmy pewni, że w końcu nadejdzie: Luca Marini podpisał umowę z HRC! Brat Valentino Rossiego dołączy do Joana Mira w zespole Repsol Honda na lata 2024 i 2025. 26-latek pomimo posiadania umowy z  zespołem Mooney VR46 Racing zdecydował się odejść z Ducati, by spełnić marzenie każdego zawodowego motocyklisty – jeździć dla Repsol Hondy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Włoch zadebiutował w MotoGP w 2021 roku, po wygraniu sześciu wyścigów, i zdobyciu 15 podiów w Moto2, oraz po zakończeniu sezonu 2020 jako wicemistrz tej kategorii. W klasie królewskiej Marini zdobył dwa pole position, cztery podia w Sprincie i dwa podia w GP (wszystko w 2023 roku).

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: hondaracingcorporation.com

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

komentarze 4

 1. wyzwanie z kategorii…. trudnych :) powodzenia i dobrej zabawy życzę :)

 2. Wydaje mi się, że to pierwszy oficjalny (czyli nie licząc zastępstw Bradla chociażby) niehiszpański zawodnik Repsol Hondy od czasów Casey Stonera :)

  • Ja bym zaryzykował stwierdzenie, że Taka jest pół oficjalny ;) Ale tak, masz rację. To chyba jednak więcej mówi o hiszpańskich zawodnikach, a nie Hondzie. Chwilę temu 3 hiszpańskie flagi na podium Moto GP nie były niczym dziwnym, a przez ostatnie dwa sezony było większe prawdopodobieństwo, że nie będzie żadnej hiszpańskiej flagi niż 3. Dobrą pracę wykonał Vale, trzeba mu przyznać.

   • Taka to taki półoficjalny zawodnik Hondy, ale nie Repsol Hondy, chyba nigdy nie pokazał się w tych barwach :D bardziej miałem na myśli, że Repsol jako hiszpańska firma, mogła wymagać hiszpańskich zawodników, a teraz już zbytniego wyjścia nie mieli.
    Poza tym ciekawe, czy Repsol zostanie z Hondą po 2024.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
165 zapytań w 1,676 sek