Home / MotoGP / OFICJALNIE: Rozwój silników i aerodynamiki zamrożony do końca 2021 roku

OFICJALNIE: Rozwój silników i aerodynamiki zamrożony do końca 2021 roku

Potwierdzono, że w przyszłym roku silniki i aerodynamika w MotoGP będzie musiała być taka sama, jak w sezonie 2020. Wszystko to w celu cięcia kosztów.

Producenci zrzeszeni w MotoGP odbyli rozmowy na temat zamrożenia rozwoju jednostek napędowych i aerodynamiki. Ich zgoda i ustalenia zostały zatwierdzone przez Komisję Grand Prix. W tym roku producenci nie będą więc mogli rozwijać sprzętu, a sezon 2021 rozpoczną z tym, co będą mieli w tym roku w momencie homologacji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Nakaz ten nie dotyczy jednak KTM i Aprilii, którym przysługują przywileje. Ci producenci będą mogli rozwijać swój sprzęt. Komisja Grand Prix potwierdziła też, że w Moto2 i Moto3 również rozwój zostanie zamrożony do końca 2021 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Czyli to będzie takie Moto1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
126 zapytań w 0,464 sek