Home / MotoGP / Pedrosa ciekawy, jak spisałby się w innym zespole

Pedrosa ciekawy, jak spisałby się w innym zespole


Dani Pedrosa wstępnie wyraził zainteresowanie spróbowaniem swoich sił w barwach innej ekipy, na innym motocyklu, w dalszej części swojej kariery. Hiszpański zawodnik wciąż czeka na swój pierwszy tytuł mistrzowski.

“Jest taka ciekawość. Zawsze byłem osobą, która lubi się uczyć i wnosić swój wkład. Kiedy rozwijam motocykl, jeśli czuję, że mogę być w czymś pomocny, chcę to wyrazić. W Hondzie, przez tak wiele lat zawsze miałem podobne motocykle. To oznaczało, że problemy również były do siebie podobne. To prawda, że czasem musisz mieć ciekawość i rządzę spróbowania czegoś innego, by zyskać nowe informacje. Ale poza tym, w tym zespole zawsze byłem szczęśliwy.” – powiedział Dani Pedrosa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

#26 był bliski przenosin podczas ostatnich roszad kontraktowych w czołówce MotoGP. Pojawiła się szansa startów dla Yamahy, jednak ostatecznie, do tego zespołu trafił Maverick Vinales, a Pedrosa pozostał na dwa kolejne lata jako partner Marka Marqueza. Pedrosa cieszy się, że może startować u jego boku. “Jest bardzo konkurencyjny i ambitny, to punkt odniesienia. Negatywy sytuacji równoważą pozytywy, ponieważ jednocześnie musisz walczyć przeciwko niemu i czasem jest to bardzo ciężkie. Poza tym, lubię rywalizację i nigdy nie miałem nic przeciwko komuś tak szybkiemu po drugiej stronie garażu.”

Jednym z rywali w ciekawej walce o tytuł jest Andrea Dovizioso. Włoch zajmuje obecnie drugą pozycję w klasyfikacji. “To jasne, że Andrea zaskakuje w tym roku. Świetnie wykonał swoją pracę i jesteśmy świadkami tego, że to działa. Oczywiście, gdyby Ducati było innym motocyklem, być może nie osiągałby takim rezultatów. W tym momencie zarówno Ducati jak i Dovizioso zasłużyli na takie samo docenienie.” – zakończył.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: autosport.com
Fot. Krystian Polak / MSFoto.pl

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 9

  1. Gada tak samo, jak jeździ. Bardzo dobrze ale jednak nijako. Ciekawa byłaby zmiana.

  2. Facet jest naprawdę dobry, ale zawsze drugi. Miło tylko, że jest sie w stanie z tym pogodzić.

  3. No właśnie – nie każdy potrafi pogodzić się z tym że kolega z tego samego teamu jest lepszy od niego
    Jeden z głównych powodów skąd biorą się różne ‘wojenki’

  4. Naprawdę chciałabym zobaczyć go na Suzuki. Mały, krótki motocykl mógłby przypasować drobniutkiemu Pedrosie. Poza tym, gdyby trafił do Suzuki za Iannone, motocykl byłby może rozwijany zgodnie z jego preferencjami, a to byłaby jakaś odmiana. I ciekawa jestem, co mógłby pokazać w innym teamie, z innym partnerem i w innym układzie niż teraz ma z Hondą.

  5. Niech próbuje w Suzuki za Iannone, Rea z WSBK niech wsiądzie na Repsola – nie widzę ani w jednym, ani w drugim przypadku jakichś oszałamiających wyników, ale w sumie może być ciekawie, kolejne otwarcie, świeża krew, a Pedrosa mimo, że na tej Hondzie potrafi pojechać czasem tak fenomenalnie, że nikt nie może go złapać, to już trochę za długo na tej posadzie tam jest – niech z siebie coś wykrzesa, jak nie dla siebie, to dla nas! :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
148 zapytań w 0,506 sek