Home / MotoGP / Pedrosa: Jesteśmy pozytywnie nastawieni po pierwszym wyścigu

Pedrosa: Jesteśmy pozytywnie nastawieni po pierwszym wyścigu

Dani Pedrosa ma za sobą solidne rozpoczęcie sezonu w Katarze. Podobnie jak w ubiegłym roku ukończył wyścig na torze Losail na 5. pozycji. Hiszpan jest pozytywnie nastawiony na zbliżającą się rundę w Argentynie i liczy na jeszcze lepszy rezultat.

Pedrosa podczas treningów przed wyścigiem w Kararze uzyskał siódmy czas na okrążeniu, co na skutek odwołania kwalifikacji z powodu złych warunków pogodowych, dało mu siódme pole startowe. Finalnie #26 zakończył zmagania dwie lokaty wyżej, tuż za swoim zespołowym kolegą Markiem Marquezem. Na najbliższy weekend zawodnik Repsol Hondy zapowiedział, że wraz ze swoją ekipą postara się poprawić ten wynik.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jesteśmy pozytywnie nastawieni po pierwszym wyścigu, który był dość dziwny z powodu tego wszystkiego, co się wydarzyło przed startem. Teraz staramy się ciężko pracować, chcąc poprawić wynik w Argentynie.“ – powiedział Pedrosa.

„Zaczniemy od zasadniczo tej samej konfiguracji, którą wykorzystaliśmy w Katarze, oczywiście dostosowując skrzynię biegów i ustawienia mapowania na tor, a w piątek zobaczymy, jak nam idzie. Zanim wyjedziemy na tor trudno jest cokolwiek przewidzieć, ponieważ musimy sprawdzić, jak wygląda nawierzchnia i jak sprawują się opony. Jesteśmy gotowi i podekscytowani na myśl o tym, kiedy tam dotrzemy i wskoczymy na motocykl. Zazwyczaj asfalt jest bardzo brudny, ale w weekendy wyścigowe ma tendencję do poprawy. Postaramy się więc uzyskać dobry wynik.“ – dodał.

Hiszpan ma już na swoim koncie dwa podia zdobyte na argentyńskim obiekcie  – drugie miejsce w roku 2014 i trzecie miejsce w ubiegłym sezonie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: motogp.com

AUTOR: W.K.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
118 zapytań w 0,442 sek