Home / MotoGP / Pol Espargaro: To był wielki hazard

Pol Espargaro: To był wielki hazard

polyccio

Inteligentny wybór ogumienia, w połączeniu z dobrą taktyką zespołu i rozsądną jazdą dały Polowi Espargaro pierwszy rząd, na który musiał czekać ponad dwa lata od czasów debiutanckiego sezonu w królewskiej kategorii.

Polyccio nie zdecydował się na wybór slicków tak szybko jak zrobił to Marquez i wyjechał na nich z alei serwisowej w ostatnich minutach. Po bardzo dobrym okrążeniu, jadąc za swoim bratem zdołał pojechać szybciej i zostawić za swoimi plecami wspomnianego Aleixa i Jacka Millera, którzy zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Zacząłem kwalifikacje za Marquezem, wszyscy wyjechali wcześniej niż my. Prognozy pogody wskazywały ciężki deszcz w przeciągu piętnastu minut. Ja miałem założone opony przejściowe i byłem gotowy pojechać najszybsze okrążenie, więc zacząłem naciskać od początku za Marciem, jednak nagle ujrzałem go zjeżdżającego do pit-lane.”

„Miałem pewne wątpliwości, więc starałem się pojechać jeszcze jedno okrążenie, a potem naprawdę zrozumiałem, że to nie był zbyt dobry pomysł. Potrzebowałem zjechać do pit-lane i zmienić opony, ale byłem zaniepokojony. To był wielki hazard, ponieważ jeśli zaczęłoby padać, byłbym ostatni.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jednak tym razem mieliśmy trochę szczęścia i wykonaliśmy całkiem dobrą robotę. Oczywiście, to nie oznacza, że automatycznie ukończymy jutrzejszy wyścig w pierwszej piątce i spodziewam się twardej walki. Zrobiliśmy kawał dobrej roboty, a teraz będziemy musieli ocenić, co możemy zrobić podczas suchego wyścigu.”

„Jeździliśmy tylko kilka okrążeń na suchym torze, więc przedłużona rozgrzewka będzie bardzo przydatna. Jestem zadowolony z dzisiejszych wyników i nie mogę doczekać się wyścigu.” – zakończył Pol Espargaro

źródło: crash.net

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Miłośnik motorsportu. Zaczynając od czterech kółek i kartingu, zatrzymując się na pasji do wyścigów motocyklowych. Pomimo 24-lat na karku, serię MotoGP śledzę od początku XXI wieku. Na portalu MOTOGP.PL redaguję od roku 2015.

komentarze 2

  1. Ja natomiast zadaję sobie pytanie, czy Nicolas Goyon jako szef mechaników Pola Espargaro będzie dalej pracował z Hiszpanem w fabrycznym zespole KTM, czy jako Francuz zostanie w (tylko satelickiej) ekipie Tech3. Jestem pewien, że nauczył Pola mnóstwa rzeczy, a i on sam nabył dzięki niemu nowych umiejętności i wiedzy :-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
153 zapytań w 1,446 sek