Home / MotoGP / Powtórka z rozrywki!? Indie mogą być niegotowe na grand prix

Powtórka z rozrywki!? Indie mogą być niegotowe na grand prix

Kalendarz MotoGP w 2023 roku może zostać ograniczony do 20 rund. Powodem jest niepewność co do pierwszej edycji GP Indii, zaplanowanej na wrzesień na torze Buddh International Circuit. Inspekcja delegatów FIM ds. bezpieczeństwa wykazała, że wiele obszarów toru wymaga poprawy, a prace, aby doprowadzić go do wymaganego standardu, mogą kosztować nawet 4,5 mln euro. Ale nie to jest najgorsze.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jednak problemem jest brak czasu na wykonanie niezbędnych prac przed wyścigiem. Promotor GP Fairstreet Sports zwrócił się do właściciela toru YEIDA o wykonanie prac, ale nie jest jasne, kto poniesie koszty i wygląda na to, że obie strony mogą przerzucać się argumentami. Czasu jest coraz mniej, a potrzebna jest m.in. zmiana w niektórych zakrętach i modernizacja infrastruktury elektronicznej. YEIDA zapewnia, że rozpatruje wniosek i udzieli wsparcia.

Przypomnijmy, że tor powstał w celu organizacji wyścigów Formuły 1, jednak już dawno wypadł z kalendarza i od tamtego czasu nie organizowano na nim zawodów o takiej randze jak choćby MotoGP. Gdyby nie udało się doprowadzić do organizacji wyścigu, byłby to kolejny tor, który spotkało to w ostatnim czasie. Poprzednio nie doszło do skutku GP Finlandii.

Źródło: motorcyclesports.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Haha to było do przewidzenia, z Kazachstanem będzie podobnie 😁 ile to już torów było, gdzie nie odbył się wyścig. W F1 to nie do pomyślenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
156 zapytań w 1,897 sek