Home / MotoGP / Pramac nie traci wiary w „pechowego” Hernandeza (+wideo)

Pramac nie traci wiary w „pechowego” Hernandeza (+wideo)

Yonny Hernandez

Menadżer zespołu Pramac Racing Francesco Guidotti jest przekonany, że Yonny Hernandez szybko wróci do formy po „spalonym” w Argentynie, który pogorszył i tak już trudny dla jego podopiecznego początek sezonu.

Kolumbijczyk rozpoczął sezon bardzo dobrze, zajmując 5. miejsce w kwalifikacjach i 10. w wyścigu GP Kataru, ale nie udało mu się zakwalifikować do Q2 ani nawet ukończyć wyścigu zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Argentynie.

Guidotti jest jednak zadowolony z jeżdżącego drugi sezon w stajni Pramac Racing Hernandeza i głęboko wierzy, że pech już wkrótce przestanie go prześladować: „To był twardy kopniak dla Yonny’ego. Ale wierzymy w niego i jestem przekonany, że wkrótce zacznie osiągać lepsze rezulataty. Przez kontuzję barku zmuszony był do opuszczenia pierwszych testów w Sepang ale na szczęście szybko doszedł do siebie i udowodnił, że jest w dobrej formie w Katarze, gdzie wykonał kawał dobrej roboty.”

„Jednak weekend w Austin był dla niego prawdopodobnie jednym z najtrudniejszych. Przez błąd w kwalifikacjach nie załapał się do Q2 a wyścigu zaliczył wywrotkę choć wydawało się, że dobrze dogaduje się z motocyklem.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Guidotti przyznaje też, że przyczyny dramatycznego zakończenia wyścigu na 6. okrążeniu toru Rio Termas de Hondo, podczas którego Ducati zapaliło się pod jadącym na nim Hernandezem, wciąż są przedmiotem analizy: „W Argentynie natomiast (Hernandez) pokazał, że ma dobre tempo w wyścigu. Dobrze wystartował, odrobił kilka pozycji i załapał się do pierwszej dziesiątki.”

„Jego czasy okrążeń wskazywały na to, że to będzie dobry wyścig, ale pech chciał, że pojawił się problem z motocyklem. Ciągle to analizujemy, ponieważ chcemy zrozumieć co go spowodowało. Teraz Yonny będzie się ścigał w Hiszpanii, kraju w którym mieszka i czuje się jak w domu. Pokładamy w nim wielkie nadzieje.” – zakończył Guidotti.

https://www.youtube.com/watch?v=N18HYGN_g08

Yonny Hernandez i płonący motocykl

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Shogun

Miłośnik włoszczyzny w każdej postaci. Jak do tej pory bez punktów w królewskiej kategorii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 1,255 sek