Home / MotoGP / Rins złamał nogę

Rins złamał nogę

Jedni zawodnicy dopiero co wrócili po kontuzjach do MotoGP i GP Włoch, a kolejnego czeka długa przerwa. Mowa o Alexie Rinsie, który podczas rundy na Mugello złamał nogę i nie weźmie udziału w niedzielnym wyścigu. Prawdopodobnie zabraknie go w dwóch kolejnych grand prix.

Upadku Rinsa nie uchwyciły kamery w trakcie sobotniego Sprintu we Włoszech. Na 4. okrążeniu zawodnik LCR Hondy zaliczył upadek, po którym został przetransportowany do centrum medycznego na torze.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Potem Rins szybko znalazł się w szpitalu we Florencji, gdzie przeszedł dalsze badania. Potwierdziły one złamanie kości piszczelowej i strzałkowej w prawej nodze. Poza oczywistym opuszczeniem GP Włoch, raczej nie zobaczymy go w kolejnych wyścigach: GP Niemiec oraz TT Assen, bowiem odbywają się one tuż po sobie.

To już drugi zawodnik na Hondzie, który doznaje kontuzji w Mugello. Wcześniej w piątek w wypadku złamania małego palca prawej dłoni doznał ubiegłoroczny partner Rinsa z Suzuki – Joan Mir.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Motogp w tym roku to parodia. Co chwila ktoś z poważną kontuzją.

  2. Chciał nie chciał to prawie każdy zawodowy sport na najwyższym poziomie eksploatuje organizm do tego stopnia, że kończąc karierę sportowcy są wyniszczeni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
169 zapytań w 1,831 sek