Home / MotoGP / Rivola: Dovizioso powinien zatrzymać zwycięstwo z Kataru

Rivola: Dovizioso powinien zatrzymać zwycięstwo z Kataru

Zdaniem nowego dyrektora wykonawczego Aprilii – Massimo Rivoli – Andrea Dovizioso powinien zachować zwycięstwo w GP Kataru, mimo że zostało ono oprotestowane przez rywali z Hondy, Suzuki, KTM i właśnie Aprilii. W piątek nastąpi przesłuchanie Ducati przed Trybunałem Apelacyjnym FIM.

„Nie może być efektu wstecznego, Dovizioso powinien utrzymać swoje zwycięstwo w Katarze, ale od GP Argentyny Ducati musi startować już bez tego rozwiązania.” – powiedział Rivola. “Niech zachowa zwycięstwo, a potem zacznijmy dyskutować o nowych przepisach w tym temacie.”

Kluczowy może być fakt, że dyrektor techniczny MotoGP Danny Aldridge udzielił wcześniej Ducati zgody na to rozwiązanie, które w założeniu miało chłodzić tylną oponę, ale jak utrzymując protestujące zespoły, może ono być elementem aerodynamicznym.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Massimo Rivola ma nieco pretensji do Aldridge’a. “Myślę, że wyraził on zgodę tylko na podstawie informacji które sam posiadał, i które dostarczyło mu Ducati. Ale nie sprawdził ich zbyt dobrze, a jedynie zaufał wyjaśnieniom. Jeśli działał w dobrej wierze, powinien to wyjaśnić, że źle zrozumiał na czym polega. A potem przepis musi zostać zmodyfikowany. Dyrektor techniczny ma za zadanie gromadzić informacje, a potem zbierać je w nowy dokument techniczny. Wtedy powstaje nowy przepis. Wtedy wszyscy powinni być zadowoleni.”

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Ducati powinno zachować zwycięstwo z GP Kataru?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
169 zapytań w 0,629 sek