Home / MotoGP / RNF Aprilia usunięta z MotoGP! Zespół NASCAR Pitbulla zajmie wolne miejsce?

RNF Aprilia usunięta z MotoGP! Zespół NASCAR Pitbulla zajmie wolne miejsce?

Po sezonie 2023 żegnamy się z ekipą RNF Aprilii. Już od jakiegoś czasu z zespołu, uratowanego przez Razlana Razaliego, dochodziły złe wieści, a sam Malezyjczyk informował kilka dni temu, że przestanie pełnić swoje funkcje. Teraz władze MotoGP rozwiązały umowę. Wiele wskazuje na to, że do stawki trafi zespół Trackhouse ze Stanów Zjednoczonych, który do tej pory był skojarzony z zupełnie innymi wyścigami.

RNF Aprilia (wcześniej startująca pod szyldem Petronasa i odnosząca sukcesy będąc ekipą satelicką Yamahy) przed sezonem 2023 sprzedała pakiet większościowy rumuńskiej firmie CryptoData, przez co Razali tak naprawdę stracił kontrolę nad swoim zespołem. Pomiędzy Malezyjczykiem a nowym sponsorem (i właścicielem) pojawiały się wzajemne oskarżenia o zaległości finansowe. Władze MotoGP – hiszpańska Dorna – jakiś czas temu podjęły próbę odkupienia zespołu, ale zdaniem CryptoData, kwota była zdecydowanie za niska.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dorna ostatecznie straciła cierpliwość. Wystosowano komunikat, oskarżając zespół o „powtarzające się naruszenia i łamanie zasad umowy udziału” w MotoGP, i odbierając możliwość kontynuacji jazdy w królewskiej klasie. CryptoData już poinformowała o zamiarze wstąpienia na drogę sądową.

Co dalej? Zawodnicy zespołu – Miguel Oliveira i Raul Fernandez – mają kontrakty podpisane bezpośrednio z Aprilią, Włosi mają pracować, aby jeden z nich zachował miejsce w MotoGP. Co do drugiego, nie jest to takie pewne.

Nieoficjalnie wiadomo, że wolne miejsce zajmie bowiem zespół Trackhouse, który w 2021 roku dołączył do stawki amerykańskiej serii wyścigów samochodowych NASCAR. Co ciekawe, jednym z właścicieli zespołu jest znany amerykański piosenkarz Pitbull (zresztą, Trackhouse to także nazwa jego ostatnio wydanego albumu). Jak to zwykle w przypadku nowego w stawce zespołu, może on chcieć udostępnić fotel wyścigowy zawodnikowi, który bardziej odpowiada pod względem marketingowym niż dotychczasowa obsada.

Kliknij, aby pominąć reklamy

komentarzy 17

 1. Firma która wyglądała jak scam, okazała się scamem – szok.
  Oni jeszcze chcą pozywać Dornę, mimo że nawet nie zapłacili na sponsoring rundy w Austrii;)

 2. może Pan Obajtek się zainteresuje ??? :):):) ma jeszcze trochę czasu na stanowisku prezesa :):):)

  • Jeśli chcesz porozmawiać o panu Obajtku i Orlenie to bardzo chętnie doszkole Cie z faktów z ostanich 15-stu lat jak ta spółka a dziś ORLEN S.A funkcjonowała i jak funkcjonuje ale nie tutaj żeby strony nie zaśmiecać …. ukierunkowany i ograniczony jednym przekazem chłopczyku

   • chcesz szkolić ? wooow :) może zanim to zrobisz poszukaj trochę dystansu do siebie i innych zamiast wszędzie widzieć …. eeeeech chyba faktycznie szkoda zaśmiecać forum EOT

 3. Zespół Pitbulla, ciekawe, będzie wreszcie jakiś barwny i nie-no-name’owy zespół prywatny w MotoGP, oprócz VR46.

 4. Pitbull to Kubańczyk nie Amerykanin

  • Ma kubańskich rodziców, ale nie stoi to na przeszkodzie aby był Amerykaninem jeśli tam się urodził i spędził całe życie. Amerykanie to z samej definicji, wspólnota o pochodzeniu imigranckim.

 5. Był kiedyś zespół wystawiany przez Paris Hilton to i Pitbull może być… A teraz wiadomość dla (psycho)fanów: w Walencji na obecną chwilę Marquez trzeci czas (ależ on się pięknie odnalazł na tym nowym dla siebie motocyklu a ha ha ha ha) 👏.

  • Ależ to świetna wiadomość!
   Coś na uspokojenie (psycho)fanów doktora;
   testy Valencia Moto GP 2018;
   1 Vinales
   2 Dovi
   3 Marquez
   A wszyscy wiemy co się potem stało w 2019r…..

 6. Oj jak wejdzie Trackhouse, to tylko z fabrycznym sprzętem ;) Oni bawią się ostro i robią to mega dobrze.

 7. Tak to bardzo dobra wiadomość dla jednych i drugich, dobrze, że nie dla mnie. Aż już miałem dodać, że przecież wiadomo, że na tym forum „takich” nie ma. Prawda?

 8. Jak Raula i Miguela zabraknie w przyszłorocznej stawce to tylko dobitnie pokaże ile warte są kontrakty w dzisiejszych czasach. Jeżeli Trackhouse faktycznie dołączył to myślę że będzie to coś ciekawego, tylko pytanie jak zespół bez doświadczenia w wyścigach motocyklowych się odnajdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
166 zapytań w 2,410 sek