Home / MotoGP / Rossi apeluje o dokonanie modyfikacji przed wyścigiem

Rossi apeluje o dokonanie modyfikacji przed wyścigiem

Po trudnym weekendzie GP Niemiec, Valentino Rossi przyznaje, że nie obejdzie się bez dodatkowych usprawnień motocykla.

Po zwycięstwie w ubiegłym tygodniu, weekend na torze Sachsenring nie był dla Rossiego najłatwiejszy. W kwalifikacjach uzyskał dopiero 9 miejsce. Włoch twierdzi że, przy suchej nawierzchni sytuacja nie wygląda aż tak źle, natomiast jeśli wyścig miałby odbyć się w deszczu potrzebne będą modyfikacje.

„To był dla mnie trudny weekend. Taka sytuacja ma już miejsce po raz kolejny w tym roku. Wyczucie motocykla, zwłaszcza opon jest zmienne w zależności od toru. To zawsze jest niespodzianką, czasem miłą a czasem nie.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Na suchym torze nie jest tak źle, nic nadzwyczajnego, niestety na mokrym zaczynają pojawiać się problemy. Wygląda na to że, wszystkie Yamahy, z wyjątkiem (Jonasa) Folgera, któremu idzie całkiem nieźle, mają problemy na wilgotnej nawierzchni.” – kontynuuje Rossi.

„Nie spodziewaliśmy się takiej sytuacji, ponieważ tydzień temu w Assen, byłem konkurencyjny na deszczu, tym razem nie jest już tak kolorowo. Musimy spróbować pewnych modyfikacji i dać z siebie wszystko.”– podsumował Włoch.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Joanna Szymaniak

komentarze 2

  1. To samo Cal – jęczenie narzekanie na tor Zawsze komuś coś nie pasuje Przecież po to są wyścigi i dlatego to się tak nazywa Najlepsi na świecie a narzekają na to czy tamto Po to jeżdzi i ściga się żeby oceniać ryzyko i jak szybko może jechać Każdy ma takie same warunki a nie płaczą

    • To może posadźmy im jeszcze drzewa w koło nitki toru, tak jak to kiedyś było i niech też sobie “oceniają ryzyko”. Biorą w tym udział, ryzykują życiem i mają pełne prawo do własnego zdania. Gdyby nie “narzekania” zawodników i innych ludzi związanych z MotoGP ten sport nie rozwijałaby się.

      A swoją drogą, twój komentarz to też “narzekanie” więc twoim tokiem myślenia – sam sobie oceń czy to chcesz oglądać i nie płacz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 0,425 sek