Home / MotoGP / Rossi otrzymał punkt karny za incydent z Lorenzo

Rossi otrzymał punkt karny za incydent z Lorenzo

Rossi

Valentino Rossi otrzymał jeden punkt karny za incydent, do którego doszło podczas kwalifikacji przed GP San Marino. Włoch w ocenie sędziów przeszkodził partnerowi zespołowemu, uniemożliwiając mu tym samym poprawę czasu.

Sytuacja ta nie zmieniła jednak faktu, że Lorenzo wywalczył pole position. W wywiadzie udzielonym dziennikarzom stwierdził jednak, iż na felernym okrążeniu był w stanie jeszcze bardziej wyśrubować swój czas, schodząc poniżej bariery jednej minuty i trzydziestu dwóch sekund, “Por Fuera” na początku nie krył frustracji z tej sytuacji, ale później stwierdził, że nie chowa już urazy do Rossiego: – “Myślałem, że jestem szybszy, jednak z powtórki okazało się, że straciłem jedną dziesiątą sekundy. Na poprzednim okrążeniu popełniłem błąd przy otwarciu przepustnicy. Miałem szansę na poprawę w ostatnim sektorze. Valentino było przykro i już przeprosił. Cóż, to się zdarza”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

9-krotny mistrz świata przyznał, iż była to jego wina, jednak nie spodziewał się, że “Por Fuera” był tak blisko: – “Przykro mi, to był mój błąd”. Dodał następnie: – “Spojrzałem w ekran, by sprawdzić, czy będę jeszcze w stanie przejechać jedno mierzone okrążenie. Wiedziałem, że Jorge jest za mną, jednak myślałem, że trochę dalej. Starałem się uciec z linii, jednak stworzyłem mu pewne problemy. Cieszę się, że jest na pole position i nic się nie zmieniło. Już go przeprosiłem”.

Przypomnijmy, iż cztery punkty karne relegują zawodnika na koniec stawki, natomiast dziesięć całkowicie wykluczają z jednej eliminacji. Dla “The Doctor” to pierwsza taka sankcja w tym roku. Dzisiejszy wyścig rozpocznie się o godzinie 14.00.

źródło autosport.com, www.crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Mefisto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
116 zapytań w 0,383 sek