Home / MotoGP / Rossi: Próbowaliśmy jechać, ale było zbyt niebezpiecznie

Rossi: Próbowaliśmy jechać, ale było zbyt niebezpiecznie

Valentino Rossi przyznał, że sobotnie warunki na torze Phillip Island były zbyt niebezpieczne, aby móc rozegrać planowo kwalifikacje. Te ostatecznie przeniesiono na niedzielę, pomiędzy rozgrzewki a wyścigi.

“Problem dzisiejszego dnia był taki, że wiatr był zbyt silny i ciężko było cokolwiek przewidzieć, bo sytuacja była niespodziewana. Wiatr był bardzo porywisty i na tym torze takie warunki były zbyt niebezpieczne.” – powiedział Rossi, co zresztą potwierdzała większość zawodników.

“Tor Phillip Island jest bardzo szybki, co sprawia, że sytuacja była bardzo ciężka. Wszyscy razem porozmawialiśmy i zadecydowaliśmy, że było to zbyt niebezpieczne. Każdy oczekiwał wiatru, próbowaliśmy jechać w FP4, ale ostatecznie, było to zbyt niebezpieczne.” – zakończył Włoch. Kwalifikacje zostały przeniesione na niedzielę, a wyścig planowo rozpocznie się o 5:00 polskiego czasu, już według zmienionego czasu.

Źródło: Yamaha

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. To znak czasu. Kiedys nie gadal tylko jezdzil. Dzisiaj coraz wiecej mowi a coraz gorzej jezdzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
107 zapytań w 0,308 sek