Home / MotoGP / Rossi wypisał się z walki o mistrzostwo kolejnym upadkiem

Rossi wypisał się z walki o mistrzostwo kolejnym upadkiem

Valentino Rossi uważa, że jego szanse na zdobycie w tym roku mistrzostwa są już właściwie nieaktualne po drugim z rzędu grand prix nieukończonym z powodu upadku. Włoch jechał po podium, ale na 14. okrążeniu GP Katalonii wypadł poza tor.

“Aby nie wpadać w rozpacz, musimy mieć na uwadze że tak czy inaczej był do dobry weekend, jechałem świetnie, cieszyłem się tym i mogłem walczyć o zwycięstwo. Przeszliśmy bardzo ciekawą drogę w ustawianiu motocykla, więc nawet jeśli mistrzostwa są już dla mnie zamknięte, to wciąż mamy powody by sądzić, że możemy być szybcy do końca sezonu. Tak długo jak matematyka nie mówi “nie”, nie wszystko jednak jest skończone.”

“Niestety, mamy już trzy razy “zero”, a dwa razy przewracałem się po własnych błędach. W pierwszym wyścigu zepsuł się motocykl, więc jest ciężko. Ale do końca wciąż jest wiele wyścigów, więc spróbujemy być szybcy. Jeśli tylko mogę pojechać tak jak teraz, to mogę być szybki we wszystkich aspektach.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Rossi przyznał, że nie zwrócił dostatecznej uwagi na temperaturę lewej strony swojej przedniej opony w zakręcie #2, starając się zmniejszyć stratę do prowadzącego Fabio Quartararo. “Zaczęliśmy bardzo, bardzo gładko, miałem dobre tempo i starałem się jechać ostrożnie obchodząc się zarówno z przodem jak i tyłem, bo wiedziałem, że wszyscy będą mieli problemy w końcówce. Tak czy inaczej, tempo było bardzo dobre, zostawałem z przodu, mimo że nie naciskałem. Potem Franco (Morbidelli) zrobił błąd, a od tego momentu ja zacząłem naciskać, ponieważ nie chciałem traci do Fabio.”

“Starałem się do niego zbliżyć, ponieważ wiedziałem, że Suzuki są bardzo mocne w końcówce. Ale zrobiłem błąd. Jeśli spojrzy się w dane, było bardzo podobnie jak na okrążeniu wcześniej, ale powinienem bardziej zrócić uwagę na temperaturę lewej strony opony.” – dodał.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Valentino Rossi wygra wyścig w 2020 roku?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 13

 1. Nie wygra żadnego wyścigu, ja to już wiem przenajmniej od 2 lat, nie róbcie nawet takiej ankiety podpuchy!
  Jak wygra coś jeszcze w Motogp stawiam piwo każdemu kto się na tej stronie upomni!!!! 👍👍👍
  I obym się mylił i niech rację mają Ci co piszą, że Rossi jeszcze nie raz zaskoczy🤞🤞🤞

 2. poczekamy zobaczymy co zrobią Młodzi z rozwojem motocykla jak tylko Vale przejdzie do Petronasa . Prawdopodobnie się usrają

 3. Ten sezon jest bardzo przewrotny i nieprzewidywalny więc wszystko mozliwe Ja bym jeszcze nie skreślał VR w walke o tytuł

 4. Jaki by Rossi nie był, swoje już zrobił, swoje wygrał i to nie wstyd mówić to, co jest prawdą, przyszły młode wilki i walczą

 5. Tytuł już raczej poza zasięgiem. Wyscigow już niewiele zostało a strata duża. A w zwycięstwo jakieś pojedyncze jeszcze wierzę. W Barcelonie naprawdę była spora szansa i nawet wutypowalem go na zwycięstwo. Cóż trudno

 6. A to on był w tej walce? Kiedy?

  • @biaggi200 Po 6. wyścigu (prawie połowa sezonu) tracił 18 punktów do lidera. Do upadku w Misano II strata była jeszcze mniejsza.

   • To suche liczby bo fakty ukazują schyłek VR46. Bez Marqueza, Lorenzo i Doviego dalekiego od optymalnej dyspozycji z lat ubieglych to niedawny jeszcze Vale wyszarpał by tytuł rozstawiając po drodze młodzież po kątach. To nie kwestia motywacji a skilla który ulatnia się z wiekiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
154 zapytań w 0,478 sek