Home / MotoGP / Rossi zadowolony z testów na torze w Jerez

Rossi zadowolony z testów na torze w Jerez

Rossi test

Lider klasyfikacji generalnej MotoGP Valentino Rossi wycisnął trochę więcej ze swojej Yamahy, poprawiając ustawienia motocykla podczas oficjalnych testów po wyścigu w Jerez.

Rossi ustanowił drugi najlepszy czas dnia, zaledwie 0,042 sekundy za swoim zespołowym kolegą i zwycięzcą niedzielnego wyścigu, Jorge Lorenzo. Włoch wykręcił czas o 0,678 sekundy lepszy od swojego najlepszego okrążenia w wyścigu, oraz poprawił czas z kwalifikacji.

„Testy wypadły bardzo dobrze. Przez weekend nie mogliśmy osiągnąć właściwych ustawień przodu, przez co nie mogłem dać z siebie wszystkiego w wyścigu. Nie mieliśmy zbyt wielu rzeczy do testowania. Skupiliśmy się na ustawieniach motocykla w odniesieniu do wczorajszego wyścigu i rezultaty były bardzo zadowalające. Poprawiliśmy czas okrążenia, tempo, wyczucie motocykle a nawet czas z kwalifikacji.” – powiedział Rossi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jorge testował nowy, przedni widelec. My skupiliśmy się na rozłożeniu masy i zmianie ustawień, ale na tych samych podzespołach. Sprawdzaliśmy także nowy kształt siedziska, wpływający na pozycję na prostych. Ale priorytetem było rozłożenie masy. To było bardzo ważne, ponieważ cały weekend bardzo z nią walczyłem. Przód motocykla był przeciążony, ale udało się to zmienić. Za dwa tygodnie wyścig w Le Mans i musimy dobrze wypaść. Bardzo lubię ten tor, ale wcześniej przyda mi się kilka dni urlopu.” – dodał.

Pomimo ukończenia niedzielnego wyścigu na trzeciej pozycji (za Lorenzo i Marquezem), przed 5. rundą we Francji Rossi powiększył swoją przewagę nad drugim w klasyfikacji generalnej Andreą Dovizioso do 15 punktów.

„Do Hiszpanii przyjechałem z 6-punktową przewagą, a wyjeżdżam już z 15-punktową. To dobrze, ponieważ Dovi jest szybki, ale myślę, że przede mną trudna walka z Jorge i Marc’iem o tytuł mistrzowski. Nie wiem który z nich jest większym zagrożeniem. Chciałbym powiedzieć, że Marc, ale po ostatnim występie Jorge…” – zakończył 9-krotny mistrz świata.

źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Shogun

Miłośnik włoszczyzny w każdej postaci. Jak do tej pory bez punktów w królewskiej kategorii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
167 zapytań w 1,124 sek