Home / MotoGP / Sachsen – kolejna runda MotoGP

Sachsen – kolejna runda MotoGP

Kolejna runda MotoGP odbędzie się już w nadchodzący weekend. Tym razem jeźdźcy sprawdzą możliwości swoich maszyn w Niemczech na torze Sachsenring. Największym faworytem bez wątpienia pozostaje Valentino Kolejna runda MotoGP odbędzie się już w nadchodzący weekend. Tym razem jeźdźcy sprawdzą możliwości swoich maszyn w Niemczech na torze Sachsenring. Największym faworytem bez wątpienia pozostaje Valentino Rossi, choć zeszłoroczną czwartą lokatę, nie może uznać za wynik szczególnie udany. Przypomnijmy jednak, ze sezon 2004 to debiut Rossiego na Yamasze. Widać, że w tym roku Vale czuje się znacznie pewniej na swojej M1 i na pewno nie odpuści w walce o najwyższy stopień podium.

Zwycięzcą zeszłorocznej rundy na torze w Sachsen był Max Biaggi Choć tegoroczne wyniki nie stawiają go w czołówce faworytów to jednak nie należy o nim zapominać. Cesarz to doświadczony zawodnik i będzie robił wszystko, żeby powtórzyć tamten wyczyn.

Zapominać również nie należy o Alexie Barrosie. Druga lokata na tym torze rok temu mówi sama za siebie. Alex w tym roku radzi sobie bardzo dobrze i z pewnością będzie chciał powalczyć o wicemistrzostwo, nie jest przy tym bez szans. Do drugiego Marco Melandriego traci raptem 17 punktów, a to rezultat możliwy do odrobienia w ciągu jednego wyścigu. Mile zeszłorocznej rundy w Niemczech nie wspominają jeźdźcy Telefonici: wcześniej już wspomniany Marco Melandrii i Sete Gibernau. Obaj zakończyli swoje zmagania na poboczu. Marco jednak może uznać do tej pory sezon 2005 za udany, jest wiceliderem tabeli, wprawdzie z ogromną stratą do prowadzącego, ale z wielkimi szansami na wicemistrzostwo. Zmiana motocykla na Hondę wyraźnie wyszła mu na dobre i Melandri może być czarnym koniem niemieckiej rundy. Trudne zadanie czeka Sete Gibernau. Wymieniany w gronie faworytów do detronizacji Rossiego – Sete nieoczekiwanie radzi sobie w tym sezonie słabiej. Trzy nieukończone wyścigi spowodowały znaczną stratę do Valentino. Jeśli myśli przynajmniej o powtórzeniu zeszłorocznego wicemistrzostwa musi przyjechać w Niemczech w czołówce, a to za pewne nie będzie proste zadanie.

Warto jeszcze wspomnieć o jeźdźcach z za oceanu. Rok temu bardzo dobrze na tym torze spisał się Nicky Hayden zajmując trzecią lokatę. Za pewne będzie chciał powtórzyć ten wyczyn, a może powalczy nawet o wyższe miejsca? Tegoroczne zwycięstwo na torze w Laguna Seca dowodzi, że stać go na to. W gronie faworytów pozostaje również Colin Edwards. Amerykanin radzi sobie w tym sezonie wyśmienicie, o czym świadczy 3 lokata w generalnej klasyfikacji. Zeszłoroczny wyścig na torze w Sachcsen to również jeden z lepszych występów Kenny’ego Robertsa w sezonie 2004 i jeden z niewielu, w którym w ogóle punktował (przywiózł wtedy na metę 8 punktów). Druga lokata w ostatnim wyścigu na torze w Donington pozwala mieć nadzieję na dobry występ Amerykanina.

Na pewno każdy z zawodników będzie chciał wypaść jak najlepiej i zakończyć tę część sezonu z dobrym wynikiem, w końcu to ostatnia runda MotoGP przed planowaną czterotygodniową przerwą.

Zdjęcia:Max Biaggi website

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
110 zapytań w 0,390 sek