Home / MotoGP / Sam Lowes: Muszę zapracować na mój powrót do MotoGP

Sam Lowes: Muszę zapracować na mój powrót do MotoGP

Reprezentujący do końca sezonu Aprilię Sam Lowes przyznał, że będzie chciał powrócić do MotoGP po roku startów w Moto2, gdzie musi wrócić, nie mogąc znaleźć posady na przyszły rok. Brytyjczyk został zwolniony z kontraktu, który miał obowiązywać jeszcze przez cały sezon 2018.

“Będę szczery – jeśli chodzi o przyszłość i powrócić (do MotoGP), musiałaby to być właściwa sytuacja. Potrzebowałbym się poprawić i zapracować na to. Jeśli się nie uda, pozostanę w MotoGP i będę próbował zdobyć mistrzostwo świata. Taki mam cel. MotoGP jest trudne z wielu przyczyn. Jeśli miałbym wracać, to w dobrych okolicznościach. W innym przypadku zostanę (w Moto2) i spróbuję – jeśli to możliwe – wygrać kilka wyścigów. Oczywiście, moim celem jest bycie konkurencyjnym, wygrać mistrzostwa i zdobyć opcję powrotu do MotoGP.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dlaczego Lowes związał się z ekipą Interwetten? “Jeśli spojrzysz na możliwości i kto nie ma kontraktu, dla mnie ten zespół był właściwym, wykonywał przez ostatnie lata dobrą robotę. Byli bardzo zaangażowani – w dobry sposób – w zakontraktowanie mnie. Czuło się, że mogą mnie wspierać i że to właściwa droga.” – skomentował jeszcze aktualny zawodnik Aprilii.

“Teraz chcę dobrze spisać się w pozostałych wyścigach, więc chcę się skupić i zyskać pewność siebie, w dobry sposób kończąc rok i w dobry rozpoczynając powrót do Moto2. Realistycznie patrząc, jesli kończysz rok z kilkoma dobrymi wynikami, to zostaje to w twoim CV. Kiedy wracasz, to się liczy. Taki więc mam cel.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Jorge Lorenzo oszukał Hondę, ogłaszając koniec kariery?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Taka ciekawostka: Sam Lowes może zostać pierwszym kierowcą w Moto2 który wygra wyścig z trzema różnymi konstruktorami (Speed Up, Kalex, KTM).

  2. kompletnie nie rozumiałem decyzji Aprilia o zatrudnieniu tego kolesia. Teraz go degradują do Moto2 i co będzie miał motywację żeby wygrywać w niższej klasie? Bon Voyage Sam, motoGP zyska na Twoim odejściu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
144 zapytań w 0,502 sek