Home / MotoGP / Sofuoglu: Przygotowałem Razgatlioglu do jazdy w WSBK, nie w MotoGP

Sofuoglu: Przygotowałem Razgatlioglu do jazdy w WSBK, nie w MotoGP

Kenan Sofuoglu wyraził swoje zdanie na temat przyszłego zespołu Topraka Razgatlioglu i powiedział dlaczego woli, aby mistrz WSBK z 2021 roku nie dołączał do MotoGP. Chociaż przyszłość Razgatlioglu w dużej mierze będzie zależała od decyzji Yamahy dotyczących jej składu w MotoGP w 2024 roku, to mentor  zawodnika przyznaje, że i tak pozostanie z japońską marką jest ich pierwszą opcją, niezależnie od serii,

Były pięciokrotny mistrz WSSP, Sofuoglu, który od początku prowadzi karierę #54, jasno stwierdził, że jego preferencją dla Razgatlioglu jest pozostanie w WorldSBK, chociaż przyznaje, że marzeniem tureckiej gwiazdy jest dołączenie do MotoGP.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Naszym pierwszym wyborem jest kontynuowanie startów z Yamahą” – powiedział Sofuoglu. „Będziemy zaczynać rozmowy na temat przyszłości Topraka. Pierwszym celem jest podpisanie umowy razem, a następnie musimy zdecydować, dokąd się udać – MotoGP czy WorldSBK. „Zawsze mówię mu, żeby pozostał w WorldSBK. Wiele lat temu zabrałem Topraka ze sobą i przygotowałem go do jazdy w WSBK. Nie przygotowywałem go do MotoGP.”

„On jest bardzo utalentowany, może bardziej niż wielu kierowców w MotoGP, ale MotoGP to inny świat. Wierzę, że żeby być kierowcą MotoGP, trzeba tam dorastać. Z Red Bull Rookies Cup, Moto3, Moto2 do MotoGP”. – skomentował Sofuoglu. Turecki zawodnik wydaje się wiedzieć co mówi, bo w latach swojej dominacji na 600-tkach spróbował swoich sił w Moto2. Stanął nawet na podium TT Assen 2011, ale finalnie był dopiero 17. w klasyfikacji sezonu, po czym wrócił do WSSP zdobywać kolejne mistrzostwa świata.

Źródło: wsbk.com, crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Kenan ma jakiś uraz po sezonie spędzonym w Moto2.
    Zabrał Cana po jednym sezonie w Moto3, a teraz kombinuje jak tu pozostawić Topraka w WSBK.
    Z drugiej strony, jak odpadnie Yamaha, to w MotoGp zbyt wielu innych opcji nie ma.

  2. Toprak do Moto Gp póki jeszcze jest młody

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 1,923 sek