Home / MotoGP / Start Bagnai niepewny

Start Bagnai niepewny

Ducati ma nadzieję, że do wyścigu o GP Portugalii przystąpi w pełnym składzie. Jednak Francesco Bagnaia, który już na początku kwalifikacji doznał urazu i nie wrócił na tor, musi jeszcze w niedzielę przejść badania, po których lekarze zdecydują, czy Włoch może wystartować.

Już w Q1 Bagnaia zaliczył high-side i upadł na prawe ramię. Od razu trafił do centrum medycznego, gdzie wykluczono złamania. Wysłano go jednak do szpitala na dokładniejsze testy. Tam na szczęście też okazało się, że nie doznał żadnych kontuzji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jednak po takim upadku konieczne będzie jeszcze sprawdzenie w niedzielę rano, czy Bagnaia będzie w stanie wystartować w obciążającym fizycznie wyścigu. Sobota nie była łatwa dla faworytów spod znaku Ducati: już w Q1 poza Bagnaią odpadł lider – Enea Bastianini, a także kwalifikacyjny dominator – Jorge Martin. Bagnaia – o ile pojedzie – ruszy z końca stawki.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 1,039 sek