Home / MotoGP / TSR Honda wygrywa ośmiogodzinny wyścig

TSR Honda wygrywa ośmiogodzinny wyścig

Ośmiogodzinny wyścig na torze Suzuka szuka roku 2006 został wygrany przez team #778 FCC TSR Honda, w którym jeżdżą Shinichi Ito oraz Takeshi Tsujimura. Drugie miejsce podium należy do teamu #101 Toy Story Honda z kierowcami Yoshiteru Konishi i TsuyoshOśmiogodzinny wyścig na torze Suzuka szuka roku 2006 został wygrany przez team #778 FCC TSR Honda, w którym jeżdżą Shinichi Ito oraz Takeshi Tsujimura. Drugie miejsce podium należy do teamu #101 Toy Story Honda z kierowcami Yoshiteru Konishi i Tsuyoshi Yasuda, a trzecie padło łupem #12 Yoshimura Suzuki (Nobuatsu Aoki oraz Atsushi Watanabe).

39letni weteran Ito startował z pole position i szybko ustabilizował sytuację z korzyścią dla siebie. Cały czas utrzymywał prowadzenie podczas pierwszej, krytycznej godziny. Niestety pierwsza godzina ścigania nie była szczęśliwa dla gwiazdy MotoGP Colina Edwardsa, który miał wypadek. Szybko się pozbierał i w przeciągu trzech okrążeń wyprzedził ponad 20 zawodników (!), ale na szóstym okrążeniu jego Yamaha odmówiła posłuszeństwa (prawdopodobnie przez spowodowane podczas wypadku uszkodzenia). Jego kolega z zespołu Noriyuki Haga nie miał nawet okazji dosiąść maszyny.

Godzina trzecia i czwarta płynęła pod dyktandem Ito i Tsujimura’y, którzy naciskali bardzo mocno by nie stracić przewagi jaka powstała nad teamem Toy Story Harc Pro. W pierwszej dziesiątce znajdował się także słynny kierowca MotoGP Makoto Tamada, który jechał na motocyklu Honda wraz z kolegą Ryuichi Kiyonari’m. Niestety złapał ich problem z hamulcami, który spowodował dwa dodatkowe postoje i w taki sposób spadli oni z 7 na 10 pozycję.

Czołowa trójka bezpardonowo prowadziła przez następne dwie godziny. Jednakże Tamada i Kiyo nie odpuszczali i szybko nadrobili straty. Na dwie godziny przed końcem wyścigu byli już na piątym miejscu i deptali po piętach zawodnikom z teamu Saven Star, a do prowadzącej trójki tracili tylko jedno okrążenie.

Wyścig wszedł w swoją ostateczną fazę. Ósma godzina ścigania była najtrudniejsza, ale Ito i Tsujimura nie dali żadnych szans przeciwnikom jadąc z wyjątkową zawziętością. Ich praca zaowocowała tym, że mieli przewagę prawie jednego kółka nad następnym zespołem!

„Nadal nie mogę uwierzyć, że wygraliśmy ten wyścig.” uśmiecha się Ito. „To jak spełnienie marzeń. Bardzo się cieszę, że wszystko się tak potoczyło, gdyż w sumie byłem zaproszony do tego zespołu by wygrać. Wiedzieliśmy, że team Selen Stars będzie groźny od samego początku, dlatego też postanowiliśmy złapać szybki rytym od startu. Byłem także zdziwiony gdy zobaczyłem, że Kiyonari zjeżdża do boksów na naprawy. Po tym zdarzeniu uzyskaliśmy dobrą przewagę na resztą stawki, którą utrzymaliśmy już do końca.”

Suzuka 8 Hours — pierwsza dziesiątka:
1. #778 — FCC TSR Zip FM — JPN — Honda CBR1000RR — T.Tsujimura, S.Ito 214 laps
2. #101 — Toy Story RT Run & HARC Pro — JPN — Honda CBR1000RR — Y.Konishi, T.Yasuda +1:08.459
3. #12 — Yoshimura Suzukiwith JOMO — JPN — Suzuki GSX-R1000 — N.Aoki, A.Watanabe +2:11.149
4. #11 — Seven Stars Honda 11 — JPN — Honda CBR1000RR — T.Okada, O.Deguchi +1 lap
5. #7 — Seven Stars Honda 7 — JPN — Honda CBR1000RR — R.Kiyonari, M.Tamada +1 lap
6. #04 — Masked Rider Kabuto Honda — JPN — Honda CBR1000RR — T.Yamaguchi, K.Tokudome +3 laps
7. #18 — Team Yoshiharu Yokkaichi — JPN — Honda CBR1000RR — Y.Sugai, J.Brookes +4 laps
8. #5 — Trick Star & B-Line — JPN — Kawasaki ZX10R — N.Matsudo, R.Tsuruta +6 laps
9. #48 — FCC TSR Zip FM — JPN — Honda CBR1000RR — Y.Teshima, G.Kamada +6 laps
10. #07 — Yamaha Austria — AUT — Yamaha YZF-R1 — G.Giabbani, I.Jerman, S.Scarnato +8 laps

Źródło: www.crash.net

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
119 zapytań w 0,372 sek