Home / MotoGP / Wideo: Konfiguracja i brzmienie silników z MotoGP

Wideo: Konfiguracja i brzmienie silników z MotoGP

Oficjalna strona MotoGP przygotowała ciekawe porównanie dla wszystkich tych, którzy chcieliby przyswoić nieco podstawowej wiedzy na temat jednostek napędowych w królewskiej klasie. W krótkim filmiku możemy dowiedzieć się, jaki jest układ cylindrów w silnikach poszczególnych producentów, oraz jakie są między nimi różnice w brzmieniu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wszystkie silniki MotoGP mają po cztery cylindry, ale ich układ to już sprawa indywidualna dla każdego z producentów. I tak mamy dwa silniki, gdzie cylindry ustawione są w rzędzie, trzy gdzie kąt rozwarcia między parami cylindrów przypomina literę V, no i jak zwykle różniące się od nich Ducati, gdzie pary cylindrów rozstawione są pod kątem prostym, przez co o takim silniku mówimy, że ma układ L. Zapraszamy do obejrzenia! I podkręcenia dźwięku.

Aby obejrzeć, konieczne jest kliknięcie w link, który pojawi się pośrodku filmu!

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Ciekawy materiał. Dźwięk V-ek jest śliczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
128 zapytań w 0,448 sek