Home / MotoGP / Yamaha broni tytułu dla najlepszych konstruktorów w sezonie 2015

Yamaha broni tytułu dla najlepszych konstruktorów w sezonie 2015

yamaha.big

Yamaha zgarnęła po raz 37-my tytuł dla najlepszych konstruktorów po tym, jak Lorenzo ukończył GP Australii na drugim miejscu.

Yamaha po zajęciu przez Lorenzo drugiego miejsca na Wyspie Filipa, tytuł ten odbiera po raz 37-my, w królewskiej klasie po raz 14-ty. Do klasyfikacji generalnej dla najlepszych konstruktorów, punkty dostają tylko te zespoły, których zawodnicy ukończyli wyścig na trzech pierwszych pozycjach. W tym roku, Yamaha zdobyła na razie 362 punkty dzięki 6-ciu zwycięstwom i dwum drugim miejscom Jorge Lorenzo, czterem zwycięstwom, jednym drugim miejscu i dwóm trzecim miejscom Valentino Rossiego i jednym drugim miejscu zawodnika Monster Yamahy Tech 3, Bradley’a Smitha w Misano.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Te niesamowite osiągnięcia pozwalają zespołowi zgarnąć tytuł w 60-tą rocznicę projektowania i produkcji motocykli. Mając świadomość że zarówno Rossi jak i Lorenzo nie odpuszczą do ostatniego okrążenia w Hiszpanii, japoński zespół chce żywo i z przytupem zakończyc sezon. Yamaha jest jedynym zespołem, który zdobył potrójną koronę trzy razy z rzędu. Przypomnijmy, było to w sezonie 2008, 2009 i 2010.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Wilk

Niespełniony poeta, autor książki 'Catch her in the rye' , niepoprawny podróżnik i nałogowy motocyklista - ale prawie szczęśliwy człowiek. wiilk.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
174 zapytań w 1,440 sek