Home / MotoGP / Yamaha Factory Racing w nowych barwach

Yamaha Factory Racing w nowych barwach

Dzisiejszego dnia, zgodnie z zapowiedziami, na torze w Jerez de la Frontera swoje barwy na nadchodzący cykl zmagań zaprezentował zespół Yamaha Factory Racing. Dodatkowo światło dzienne ujrzały nowe boksy i jednostka gościnna.

Już jutro na tym hiszpańskim obiekcie rozpoczną się ostatnie testy klasy MotoGP przed nadchodzącym sezonem 2012, a fabryczna ekipa producenta z Iwaty postanowiła zaliczyć oficjalną prezentację właśnie tam. Odsłonięto na niej nowe motocykle – Yamahy M1 z silnikami o pojemności 1000cc. Maszyny nadal są niebiesko-białe tak jak rok temu, ale tego drugiego koloru w porównaniu z ubiegłorocznym malowaniem jest zdecydowanie więcej.

Zawodnicy tego teamu – Jorge Lorenzo i Ben Spies zaprezentowali się natomiast w nowych kombinezonach, także mających więcej bieli. Hiszpan powrócił w tym roku do swojego dawnego numeru #99, podczas gdy Amerykanin nadal startować będzie z #11 (nieco zmieniono jej wygląd względem sezonu 2011). Dodatkowo też wszyscy mogli podziwiać nowe malowania boksu i zupełnie nowy wystrój jednostki gościnnej tegoż zespołu.

Na prezentacji, poza ubiegłorocznym v-ce Mistrzem Świata oraz „BigBenem” pojawili się także i Dyrektor Zarządzający Yamaha Motor Racing – Włoch Lin Jarvis, dyrektor ekipy, także Włoch, Massimo Meregali oraz jej menadżer – Holender Wilco Zeelenberg.

Już jutro na naszej stronie, jeszcze przed zakończeniem pierwszego dnia testów, pojawią się wywiady zarówno z Lorenzo i Spiesem, jak i Jarvisem. Póki co zapraszamy do obejrzenia dwóch filmików udostępnionych przez Yamahę oraz obszernej galerii.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
130 zapytań w 1,190 sek