Home / MotoGP / Yamaha potwierdziła utworzenie europejskiego zespołu testowego

Yamaha potwierdziła utworzenie europejskiego zespołu testowego

Spośród japońskich producentów w MotoGP jedynie Yamaha nie miała do tej pory zespołu testowego z prawdziwego zdarzenia. Od 2019 roku nie będzie jednak już w tyle za Hondą i Suzuki, i utworzy taką strukturę w Europie.

Fakt ten potwierdzony został przez Massimo Meregalliego: „To coś, nad czym pracujemy. W przyszłym roku będziemy mieli europejski zespół testowy. Dopiero co został zatwierdzony. Więcej dowiecie się już wkrótce.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na razie nie wiadomo, kto miałby zostać testerem japońskiej marki. Przypomnijmy, że dla Ducati testuje obecnie Michele Pirro, dla Suzuki – Sylvain Guintoli, a dla Hondy Stefan Bradl. Być może Yamaha powróci do współpracy z Jonasem Folgerem, który dał się poznać jako bardzo solidny zawodnik wyścigowy.

Źródło: motogp.com
Fot. Yamaha

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
164 zapytań w 1,313 sek