Home / MotoGP / Zawodnicy Yamahy po testach w Katarze

Zawodnicy Yamahy po testach w Katarze

Zawodnicy Yamahy, na dwa tygodnie przed pierwszym wyścigiem, opuszczają Katar w zmiennych nastrojach. Po jednej stronie boksu, panuje spokój i pewność siebie, a co za tym idzie znakomite wyniki podczas testów. Z drugiej zaś strony, w boksie VR46 można zauważyć niepokój. Maverick Viñales był najszybszym zawodnikiem weekendowych testów, natomiast Valentino Rossi w ogólnym rozrachunku osiągnął szósty czas.

Valentino Rossi nie będzie należał do najbardziej zadowolonych zawodników po ostatnich przedsezonowych testach na torze Losail w Katarze. Włoch w ostatnim dniu testów uzyskał jedenasty czas, a swój najlepszy rezultat uzyskał w sobotę.

Są to jednak tylko testy i to ostatnie przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem. Rossi, jak od dawna wiadomo jest typowym zawodnikiem niedzielnym i z całą pewnością będzie walczył o zwycięstwa przez cały sezon, natomiast dużo do myślenia daje postawa jego nowego kolegi zespołowego.

„Dzisiejszy dzień był trudniejszy w porównaniu do wczoraj. Zaczęliśmy od tego samego motocykla, bo taki był nasz plan, niestety nie miałem takiego samego odczucia i takiej samej prędkości jak wczoraj. Wygląda na to, że warunki trochę się zmieniły i nie byłem w stanie się poprawić.”

„Zupełnie inaczej czułem się na motocyklu niż wczoraj, byłem trochę wolniejszy, a jazda sprawiała mi większą trudność. Wydaje mi się, że nie jesteśmy jeszcze gotowi i nie rozumiemy jak wydobyć z tego motocykla maksimum. Więc jestem nieco zaniepokojony, ponieważ z wyjątkiem niektórych dobrych okrążeń, testy były bardzo trudne.”

„Musimy teraz ze sobą porozmawiać i starać się być silniejszym w pierwszym wyścigu. Wygląda na to, że motocykl ma duży potencjał, ponieważ Viñales jest bardzo, bardzo szybki. Myślę, że wraz z zespołem, w krótszym czasie zrozumieli jak uzyskać maksimum z motocykla.” – zakończył Valentino Rossi

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wspomniany Viñales był zdecydowanie najszybszym zawodnikiem katarskich testów. Młody Hiszpan znakomicie zaadaptował się z nową Yamahą i na dzień dzisiejszy wyłaniany jest jako największy faworyt do zdobycia tytułu w roku 2017. Musimy jednak podchodzić do tego z pewnym dystansem, ponieważ są to tylko testy. Jednak #25 pokazuje, że nie wolno go lekceważyć i z wielką pewnością siebie podchodzi do czekających przed nim wyzwań.

„Jestem bardzo zadowolony, zrobiliśmy kolejny krok do przodu i na motocyklu czuję się bardzo komfortowo, nawet z symulacji wyścigu jesteśmy bardzo zadowoleni. Czuję, że wciąż może być lepiej, jeśli chodzi o elektronikę, dzięki czemu możemy zyskać kilka dziesiątych sekundy, więc mamy jeszcze margines poprawy.”

„Na pewno nie jesteśmy na limicie motocykla, więc możemy jeszcze wycisnąć trochę więcej. Jeśli zrobimy to w pierwszym Grand Prix, jak miało to miejsce teraz w testach, to możemy walczyć o zwycięstwo. Mamy bardzo dobry pakiet i czuję się dobrze na motocyklu. Aktualnie jestem w świetnej kondycji, więc czuję się komfortowo.” – zakończył niesamowicie pewny siebie Viñales

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło wypowiedzi: motogp.com

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Miłośnik motorsportu. Zaczynając od czterech kółek i kartingu, zatrzymując się na pasji do wyścigów motocyklowych. Pomimo 24-lat na karku, serię MotoGP śledzę od początku XXI wieku. Na portalu MOTOGP.PL redaguję od roku 2015.

Komentarze: 1

  1. Mam tylko nadzieję że nasz szczwany lis 46 po prostu nie pokazał całego potencjału jaki ma na Katar.. Bo młody lisek to petarda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
181 zapytań w 0,543 sek