Home / MotoGP / Zespół RNF Yamaha ujawnił malowanie

Zespół RNF Yamaha ujawnił malowanie

Odbyła się prezentacja nowego zespołu RNF Yamaha. Ekipa, która zastąpiła w królewskiej klasie zespół Petronasa, będzie w 2022 roku broniony przez doświadczonego Andreę Dovizioso oraz debiutanta – dodatkowo przechodzącego bezpośrednio z Moto3 – Brada Bindera.

Zespół RNF otrzymał wsparcie tytularne marki WithU. Cele zespołu jasno nakreślił szef ekipy – Razlan Razali, który będzie kontynuował swoją rolę, bowiem wcześniej szefował Petronasowi.

„W 2022 roku będziemy chcieli zostać co najmniej najlepszym z zespołów niezależnych. Chcemy walczyć o tytuł Debiutanta Roku, ale wiemy, że to wielkie wyzwanie, bo będzie aż pięciu debiutantów i Darryn jako jedyny przechodzi bezpośrednio z Moto3 do MotoGP.” – skomentował.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Andrea ma wiele do udowodnienia po przerwie trwającej ponad sześć miesięcy. Zdecydowanie chce coś udowodnić nie tylko sobie, ale wszystkim – że wciąż ma motywację, doświadczenie i możliwości by walczyć o mistrzostwo świata.” – dodał Razali.

Obaj zawodnicy nie będą dysponowali takim samym sprzętem. Dovizioso otrzyma fabryczny motocykl w specyfikacji na 2022 rok, tymczasem Binder dosiądzie zeszłorocznej maszyny z 2021 roku.

Zespół RNF ma umowę z organizatorami MotoGP umowę na starty do 2026 roku, ale tylko na 2022 rok z Yamahą, choć z opcją przedłużenia jej na lata kolejne. Teoretycznie więc, po tym sezonie będzie mógł zmienić dostawcę maszyn.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Oczywiście cały czas chodzi o Darryna Bindera:)

  2. no to Dovi będzie miał do dyspozycji mistrzowską maszynę :)

  3. Nie myślałem, że jeszcze dostanie szanse. Długo był w Ducati, nie wiem czy się odnajdzie po powrocie na Yamahę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 1,171 sek