Home / WMMP / Kallio wygrywa w klasie 125cc

Kallio wygrywa w klasie 125cc

Mika Kallio zwyciężył w bardzo emocjonującym wyścigu klasy 125cc na torze w Szanghaju. Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniego okrążenia i zwycięsko wyszedł z niej właśnie jeździec team’u Red Bull KTM. Fin ruszył do wyścigu z pierwszego mieMika Kallio zwyciężył w bardzo emocjonującym wyścigu klasy 125cc na torze w Szanghaju. Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniego okrążenia i zwycięsko wyszedł z niej właśnie jeździec team’u Red Bull KTM. Fin ruszył do wyścigu z pierwszego miejsca startowego i wyprzedził różnicą niespełna 0.01s Matnia Pesini’ego. Lider klasyfikacji generalnej Alvaro Bautista zajął ostatnie miejsce na przysłowiowym pudle. Tacy zawodnicy jak Gabor Talmacsi, Julian Simon czy Lukas Pasek dojechali do mety tuż za pierwszą trójką. O pechu może mówić Lukas Pasek, który ostatni zakręt wziął za szeroko i musiał przez to oddać zwycięstwo w ręce Kallio.

Wyniki:(pierwsza dziesiątka)
1. Mika Kallio — Red Bull KTM : 42’06.223
2. Mattia Pasini — Master MVA Aspar Team : +0.097
3. Alvaro Bautista — Master MVA Aspar Team : +0.357
4. Gabor Talmacsi — Humargest Racing Team : +0.899
5. Julian Simon — Red Bull KTM GP125 : +1.106
6. Lukas Pasek — Derbi racing : +1.886
7. Hector Faubel — Master MVA Aspar Team : +20.727