Home / WMMP / Motocykliści Pazera Racing zaczynają walkę o tytuły w Poznaniu

Motocykliści Pazera Racing zaczynają walkę o tytuły w Poznaniu

Motocykliści ekipy Pazera Racing, w tym dziesięciokrotny mistrz Polski Paweł Szkopek, staną w najbliższy weekend do pierwszych pojedynków o kolejne tytuły. Kibice będą mogli oglądać ich rywalizację na żywo nie tylko na torze w Poznaniu, ale także w internecie i w telewizji.

Po udanych, zimowych testach nadszedł wreszcie czas na pierwsze w tym roku wyścigi. Inauguracyjna runda WMMP, Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, będzie wyjątkowa z kilku powodów.

Po pierwsze polscy motocykliści zmierzą się w jej trakcie z europejską czołówką, która wystartuje w Poznaniu w ramach serii Alpe Adria. Po drugie kibice z całego świata będą mogli śledzić wszystkie wyścigi na żywo nie tylko w internecie, na stronie livemotorsport.tv, ale także na antenie stacji Motowizja, co pomoże jeszcze bardziej promować polski sport motorowy. Po trzecie i chyba najważniejsze, w międzynarodowej stawce nie zabraknie ogromnych emocji. Jednymi z tych, którzy je zapewnią, będą motocykliści prężnie rozwijającej się ekipy Pazera Racing.

W Poznaniu w jej barwach oficjalnie zadebiutuje najbardziej utytułowany polski zawodnik, Paweł Szkopek. Dziesięciokrotny mistrz kraju, który jeszcze rok temu startował w pełnym cyklu mistrzostw świata World Superbike, na nowej Yamasze R1 zamierza walczyć o kolejną koronę. „Co prawda zaczynam sezon kontuzjowany po wypadku na Słowacji sprzed trzech tygodni, ale tanio skóry nie sprzedam – mówi Paweł. – Jestem gotowy do walki i debiutu na motocyklu zespołu Pazera Racing. To będzie wyjątkowe show!”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jednym z rywali Szkopka w królewskiej klasie Superbike będzie zespołowy kolega, Piotr Prendota, który po dwóch podiach wywalczonych rok temu chce w tym sezonie jeszcze częściej stawać na pudle. „Zimowe testy upłynęły pod znakiem rekordowego tempa, dlatego chcę razem z zespołem regularnie walczyć w tym roku w czołówce” – podkreśla Piotr.

Trzeciej R1-ki dosiądzie debiutujący w mistrzowskiej klasie Superstock 1000 Rafał Dziki-Sereda, który rok temu sięgnął po Puchar Polski Rookie 1000. „Zdaję sobie sprawę, że wchodzę na najwyższy poziom i zadanie nie będzie łatwe, ale jesteśmy razem z zespołem gotowi do walki i liczymy na rozpoczęcie sezonu od mocnego akcentu!” – podkreśla Rafał.

Zespołowym czarnym koniem w klasie Superstock 600 będzie z pewnością młody Patryk Pazera. Ubiegłoroczny drugi wicemistrz Polski i świeżo upieczony maturzysta dosiądzie zupełnie nowej Yamahy R6, na której będzie chciał jeszcze bardziej wyśrubować swoje statystyki. W poprzednim sezonie Pazzi aż osiem z dwunastu wyścigów kończył na podium, z czego dwa na jego najwyższym stopniu. „Nowa R6-tka zapowiada ekscytujący sezon, podczas którego wystartuje nie tylko w mistrzostwach Polski, ale także w międzynarodowym pucharze Yamahy – przyznaje Patryk. – Czeka nas sporo pracy, ale po obiecujących testach nie możemy się już doczekać pierwszego wyścigu.”

Piątkę reprezentantów Pazera Racing uzupełni debiutant, Paweł Machij, który zmierzy się w Pucharze Polski Rookie 600. „Tydzień temu wystartowałem w swoim pierwszym wyścigu podczas treningów Speed Day i dopiero na ostatnim kółku rozminąłem się z podium – wspomina Paweł. – W najbliższy weekend chcę więc wyrównać rachunki i znów walczyć o puchary, a jednocześnie cały czas uczyć się od moich bardziej doświadczonych kolegów.”

Pierwsza runda WMMP w Poznaniu rozpocznie się od czwartkowych treningów wolnych. W piątek zawodników czekają kwalifikacje i pierwsze wyścigi dla każdej z klas. Drugie wyścigi w sobotę. Piątkowa i sobotnia rywalizacja na żywo na portalu livemotorsport.tv i na antenie stacji Motowizja.

Więcej informacji o zespole na oficjalnych profilach www.facebook.com/pazeraracing i www.instagram.com/pazeraracing.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
114 zapytań w 0,342 sek