Home / WMMP / Sikora z kolejnymi punktami w IDM Superbike

Sikora z kolejnymi punktami w IDM Superbike

Ireneusz Sikora zaliczył udany weekend na torze Nurburgring, kończąc oba wyścigi IDM Superbike w pierwszej piętnastce. Kolejna runda niezwykle wymagającej serii IDM Superbike, jest dowodem na to, że Ireneusz potrafi bez problemów walczyć z trudnymi rywalami na bardzo wysokim poziomie.

Sikora nie miał przed sobą łatwego zadania, ponieważ do obu wyścigów startował z 18 pola. Mimo wszystko wyśmienity start spod świateł pozwolił polskiemu motocykliście przebić się o kilka pozycji wyżej w klasyfikacji wyścigu. Równe i przede wszystkim dobre tempo, jakie Irek prezentował dosiadając BMW S 1000 RR, ostatecznie pozwoliło mu przekroczyć linię mety na 11 miejscu.

Drugi wyścig był niemal równie udany co pierwszy. Pochodzący z Mikołowa Motocyklowy Mistrz Polski w klasie Superbike z 2007 roku, wyścig tym razem ukończył na 13 pozycji. Niestety problemy z tylną oponą utrudniały jazdę Ireneuszowi i chociaż dawał z siebie 120% zaangażowania, nie był wstanie jechać tak jakby sobie tego życzył. Mimo wszystko wieloletnie doświadczenie polskiego zawodnika zaprocentowało, dzięki czemu zyskał kilka cennych punktów do klasyfikacji generalnej, w której obecnie znajduje się na 14 pozycji.

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
171 zapytań w 0,575 sek