Home / WSBK / Aprilia wraca do stawki z prywatnym zespołem

Aprilia wraca do stawki z prywatnym zespołem

Po raz pierwszy od 2018 roku będziemy mieli Aprilię w wyścigu World Superbike. Nie jako zgłoszenie fabryczne, a pięć dzikich kart dla zespołu Nuova M2 Racing. To szósty producent WSBK obok obecnych w tej chwili BMW, Ducati, Hondy, Kawasaki i Yamahy.

We wszystkich zaplanowanych pięciu rundach dla zespołu Nuova M2 Racing pojedzie Christophe Ponsson. Francuski zawodnik ma za sobą jeden pełny sezon w World Superbike (2015), ale najgłośniej było o nim w końcówce sezonu 2018 w MotoGP, gdy miał zastępować kontuzjowanego Tito Rabata. Zawodnicy w obawie o jego umiejętności, krytykowali decyzję o jego zatrudnieniu. W konsekwencji, po zaledwie jednym starcie z planowanych czterech, umowa z Ponssonem została rozwiązana.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ponsson nie pojedzie tylko w jednej tegorocznej zaplanowanej na razie rundzie – w Motorland Aragon.

Aprilia ma na koncie 52 zwycięstwa w World Superbike, ostatnie w Katarze w 2015 roku, gdy wygrali Leon Haslam i Jordi Torres. Pierwszy w historii triumf to zwycięstwo Troy’a Corsera w 2000 roku na Phillip Island. Aprilia zdobywała tytuły – czy to kierowców czy producentów – w 2010, 2012, 2013 i 2014 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. To Aprilla wzięła sobie kierowcę nie ma co.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
149 zapytań w 1,176 sek