Home / Slider / Będą zmiany w składach WSBK! Ducati żegna Bautistę. Toprak zamieni się z Lowesem?

Będą zmiany w składach WSBK! Ducati żegna Bautistę. Toprak zamieni się z Lowesem?

Szef Ducati Paolo Ciabatti oficjalnie potwierdził, że po sezonie w składzie zespołu w World Superbike nie będzie już Alvaro Bautisty. Jak powiedział Włoch, niedawny lider generalki ma już podpisany dwuletni kontrakt z inną ekipą fabryczną – chodzi oczywiście o Hondę.

“Wiemy, że Alvaro zaakceptował ofertę od innego producenta na dwa sezony. Jesteśmy w trakcie zaawansowanych negocjacji ze Scottem (Reddingiem), więc mamy nadzieję, że ogłosimy coś za parę dni.” – powiedział Ciabatti. Redding znakomicie radzi sobie w tym roku w British Superbike, jednak prowadzenie – podobnie jak Bautiście w WSBK – wymknęło mu się z rąk. Obecnie liderem BSB jest Josh Brookes.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Drugie miejsce w fabrycznej Hondzie może trafić w ręce Xaviego Foresa lub Alexa Lowesa. Oznaczać to będzie koniec współpracy z Leonem Camierem, który ostatnio bardzo zmaga się z kontuzjami. Tak, Alexa Lowesa, bowiem Yamaha chce zakontraktować Topraka Razgatlioglu. Młody Turek znalazł się “na wojennej ścieżce” z Kawasaki po Suzuka 8 Hours, którą to imprezę przesiedział w garażu. Lowes ostatecznie może też trafić w miejsce Topraka do Pucetti Kawaski. Fabryczny zespół w składzie Johnny Rea – Leon Haslam – prawdopodobnie nie zmieni się.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 11

 1. Haslam zostaje? Debile! Przecież Rea odejdzie za sezon, dwa i będą w czarnej dupie.

  • Debile ??????? Musisz naprawdę zajmować wysokie stanowisko w hierarchii przemysłu motocyklowego skoro w ten sposób krytykujesz osoby decydujące o pozostaniu Leona :):):) W krytyce najważniejsza wydaje sie być treść, ale warto też zadbać o formę :):):)

   • Najwidoczniej Hiszpanie mają wpływ na skład ;) Więc nie ma się co dziwić. Zresztą chcieli Rabata, a ten im podziękował. Dbają chyba o to, żeby Rea nie miał rywala.
    Haslam ostatnio dostaje łomot od gościa, który jeździ na zeszłorocznym Kawasaki. Więc gdzie tu racjonalna i przemyślana decyzja? :)

 2. Co prawda Haslam mocno…………………..?
  A wpisz sam tekst.
  Ciekawe.

 3. A co się stało na suzuka 8h z Toprak Razgatlioglu że przesiedział wyścig a nie miałem jak oglądać
  więc nie załapałem co jest grane , Jeśli możecie to opiszcie co się stało .

 4. “Co prawda Haslam mocno… wystawia nogę, ale zostanie w Kawasaki” :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
174 zapytań w 0,659 sek