Home / WSBK / Chilijczyk zadebiutuje w WSBK z MV Agustą

Chilijczyk zadebiutuje w WSBK z MV Agustą

W czwartek ogłoszono, że Jordi Torres rozwiązał kontrakt z MV Agustą na starty w World Superbike, a już dziś dowiedzieliśmy się, że jego miejsce na najbliższą rundę w Argentynie zakontraktowany został Maximillian Scheib. Zawodnik, pochodzący z Chile, świetnie spisał się w tegorocznym, zakończonym już sezonie Superstock 1000, gdzie zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jordi Torres skupi się na startach w MotoGP (mimo że niewykluczone, iż GP Tajlandii będzie jego ostatnim występem w tym roku). Scheib prawdopodobnie weźmie udział również w finałowej rundzie sezonu WSBK w Katarze. Chilijczyk debiutował w stockach w 2016 roku. W pierwszym pełnym sezonie 2017 był ósmy na koniec roku. Ten sezon zakończył jako trzeci, odnosząc zwycięstwo w Brnie.

Fot. facebook.com/fimeurope

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
166 zapytań w 1,252 sek