Home / WSBK / Corti podpisał kontrakt z Yakhich MV Agusta

Corti podpisał kontrakt z Yakhich MV Agusta

Claudio Corti, który w tym sezonie ścigał się w klasie MotoGP, w przyszłym roku wystartuje w serii World Superbike, w zespole Yakhnich MV Agusta. 26-latek po raz pierwszy zasiądzie za kierownicą nowej maszyny F4 RR już w przyszłym tygodniu.

Corti w MotoGP jeździł na motocyklu CRT zespołu Forward FTR-Kawasaki i zakończył sezon na 19. miejscu. Najlepszy jego wynik to 12. pozycja w GP Katalonii.

„Kiedy zespół zaoferował mi miejsce, nie mogłem podjąć innej decyzji. Wybór był łatwy,” powiedział Corti. „Jestem zaszczycony i czuję się odpowiedzialny będąc częścią tego zespołu, tak ambitnego projektu, jakim jest MV Agusta – producent, który jest motocyklową legendą”

Tymczasem MV Agusta ogłosiła również kompletny skład teamu do mistrzostw World Supersport. Nowymi kierowcami włosko-rosyjskiej ekipy będą Jules Cluzel i Vladimir Leonov. Przypomnijmy, że w 2013 roku Sam Lowes zdobył tytuł w tej serii wraz z zespołem Yakhnich, którzy współpracowali z Yamahą.

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 1,068 sek